Maksimaalne sõidukiirus ei ole Sulle kohustuslik
Maanteeameti andmetel sõiduki pidurdusteekond jäisel maanteel on 156 m, mis on 111 m pikem, kui kuiva tee puhul, kusjuures reageerimisaeg on sama. Seega tuleks pikivahe hoidmisse tõsiselt suhtuda ning arvestada, et sõidukiirus vastaks teeoludele. Libedaga on ohtlikud ka järsud manöövrid, mis toovad kaasa nii kergemaid kui ka tõsisemaid plekimõlkimisi. „Selleks, et peale ebameeldivad ootamatusi võimalikult kiiresti endisesse elurütmi naasta, on vajalik kasutusse võtta kogutud säästud või hoopis kaaluda ennetavalt täiendavad kindlustamist kaskokindlustuse näol,“ lisab Koitla.
Külma aja ootamatusi leevendab kaskokindlustus
Miinuskraadide tulekuga võib juhtuda, et auto külmaga ei käivitu. Samuti võivad külmakraadid ning muutlikud ilmastikuolud mõjutada rehvirõhku. „Kaskokindlustuse eeliseks on Autoabi teenus, mis aitab Sind vajadusel sõiduki käivitamisel, purunenud rehvi korral ja ka olukorras, mil oled autoga lumme kinni jäänud,“ kommenteerib IIZI kaskokindlustuse tootejuht.
Mõtle läbi eelseisev teekond
Valmista end sõitmiseks ette jälgides ilmaprognoosi ja Maanteeinfot, samuti Eestis populaarset Waze rakendust, kus autojuhid ise liiklusolude kohta infot jagavad. Võimalusel väldi väiksemaid tänavaid ning eelista suuremaid, mis esmalt hooldatakse.
Valmista oma sõiduauto ette:
- Nähtavus on oluline. Lörtsi-, lume- ja vihmasajuga on kojamehed asendamatud kaaslased. Kontrolli üle nende seisukord ning vajadusel asenda vanad uutega, et iga olukord liikluses Sulle selgelt näha oleks, vaheta välja ka suvine klaasipesuvedelik. Kindlasti tasub üle kontrollida ka sõiduki tulede korrasolek. Tee seda näiteks kuskil parklas, kus on võimalik sõiduk parkida nii, et tuled on näha hoone seinal. Kui tulede valgusvihu kõrgus on ühesugune, siis muretsema ei pea.
- Sobilikud rehvid on päästavad õnnetustest. Seaduse järgi peaks talverehvi mustri jääksügavuseks olema vähemalt 3 mm, kuid soovitatavalt siiski rohkem. Naastrehve võib kasutada juba 15. oktoobrist, kuid talverehvid on kohustuslikud alates 1.detsembrist.
- Vaata üle oma sõiduki talvine varustus. Selleks, et kõigeks valmis olla pane sõidukisse lisaks helkurvestile kraabits, hari, labidas, taskulamp, kindad ja võimalusel ka käivitusjuhtmed ehk rahvakeeles krokodillid.