TOP 10 enamlevinud reisikindlustuse küsimust

21. juuni 20193 minut(it) lugemist
TOP 10 enamlevinud reisikindlustuse kusimust

Juunis oli võimalik läbi sotsiaalmeedia IIZI reisikindlustuse vanemspetsialistilt Moonika Kastelt küsida reisimise ja kindlustamisega seonduvaid teemasid. Toome Sinuni enamlevinud küsimused, millele vastuseid otsiti.

1. Millest tuleneb kindlustusseltside hinnaerinevus, kui andmed on samad?

Reisikindlustuse hind võib kindlasti erineda. Kindlustusseltsid hinnastavad riske erinevalt ning kindlasti oleneb hind konkreetse kindlustuskaitse sisust. Mõnel kindlustusseltsil on kindlustuskaitse laiem ja see kajastub samuti hinnas. Oluline on hinna taga olevaid tingimusi lugeda, et mure korral kindlustusest abi oleks.

2. Kui kallis on reisikindlustus?

Reisikindlustuse hind sõltub piirkonnast, kuhu reisid, reisijate vanustest, valitud kindlustuskaitsetest ja -summadest (näiteks reisitõrge, pagas või erinevad lisakaitsed).

3. Kas reisikindlustust korduvalt Teie juures tehes on võimalik saada püsikliendiks?

Püsikliendistaatust meil ei ole, kuid kui reisite aasta jooksul rohkem kui 3 korda, soovitame sõlmida korduvreisikindlustuse, mis kehtib kogu aasta. Hind tuleb tõenäoliselt ka soodsam, kui igaks reisiks eraldi kindlustus teha. Kindlustuskaitsed ja -summad tuleks valida nii, et need sobiksid iga reisiga, kuhu aasta jooksul reisite.

4. Mõni firma pakub lisaks ka õnnetusjuhtumikindlustust reisiks. On olemas Eestis, kas see reisil ei kehti?

On olemas kindlustusseltse, mis pakuvad võimalust reisikindlustusele lisaks valida reisi perioodiks ka õnnetusjuhtumikindlustuse lisakaitse. Kui õnnetusjuhtumikindlustus on juba eraldi vormistatud, siis kindlustuskaitse kehtib üle kogu maailma ning reisile eraldi lisakaitset juurde võtta ei ole vaja.

5. Sõites naaberriikidesse, kas ka siis kindlustus vajalik ja miks?

Soovitan kindlustuse vormistada alati, kui reisid Eestist välja. Reisikindlustusest on abi ka siis kui lähed üle mere Soome ärireisile või sõidad Lätti perega puhkama, ka need on välisriigid. Näiteks katab reisikindlustus haiglapäevaraha, eriarsti visiiditasu, meditsiinilise transpordi Eestisse, mida aga Euroopa Ravikindlustuskaart ei kata.

6. Kas reisikindlustuse hind sõltub riigist/sihtkonnast?

Jah, hind sõltub kindlasti piirkonnast, kuhu reisite. Näiteks, mida laiem piirkond (näiteks kogu maailm), seda kõrgem on kindlustusmakse.

7. Kas lemmikloomale on võimalik reisikindlustust teha?

Koera kindlustamiseks on eraldi lemmikloomakindlustus. Reisikindlustuslepingu alusel koera kindlustada ei ole võimalik.

8. Sõidan paariks päevaks Lätti, siis sama kuu jooksul viibin mõned päevad Rootsis. Kas soodsam on teha Euroopa kindlustus või kindlustada päevade kaupa?

Sinu mõlemad reisid algavad ja lõppevad Eestis. Kuu jooksul on 2 reisi ning vahepeal viibid Eestis. Sellisel juhul soovitame teha 2 reisikindlustust mõlemaks reisiks. Laiemat piirkonda ei pea valima, Läti ja Rootsi kuuluvad Põhjamaade piirkonna alla. Kui aga lähed reisile hoopis mujale riiki, näiteks Itaaliasse või Saksamaale, tuleks valida laiem Euroopa piirkond.
Kui ühes kuus on kaks reisi ning aasta jooksul neid veel tulemas, siis soovitaksin mõelda korduvreisikindlustuse peale.

9. Kas reisikindlustust on võimalik sõlmida perepaketina?

Kõik pereliikmed saab lisada ühisele poliisile, kuid perepaketti kui sellist enamus kindlustusseltsid ei paku. Pere ühisel poliisil on kõik kindlustuskaitsete summad arvestatud ühe reisija kohta, kuid perepaketi puhul arvestatakse pagasisummat kogu pere peale. Muid erisusi perepaketi puhul ei ole.

10. Kas reisikindlustust on võimalik hankida ka poole reisi pealt?

Reisikindlustus tuleks vormistada enne reisile minekut (päev, mil lahkud Eestist) ja kindlustus peaks kehtima kogu reisi perioodi (päevani, mil tuled tagasi Eestisse). Juba reisil olles saab küll erikokkuleppel kindlustust vormistada, kuid kindlustusselts võib rakendada ooteaega kindlustuse kehtima hakkamisel (näiteks alates 3ndast päevast).

Sinu reisikindlustus on siin!