Eesti Triatloni Liidu kõikide karikaetappide triatleedid on stardist finišini kindlustatud. Õnnetusjuhtumikindlustus on triatloniga tegelevatele sportlastele suure tähtsusega, sest keskenduda saab oma parimale sooritusele. Kui midagi peakski juhtuma, siis on keegi, kes aitab. See võtab sportlastelt pingeid maha.
Eesti Triatloni Liidu (ETL) ja IIZI koostöö on kestab küll alles teist aastat, kuid selle eest on see olnud ETL peasekretäri Tiina Pallase sõnul väga meeldiv ja koostöö kohta jätkub tal vaid kiidusõnu. “Suhtlemine on nendega olnud algusest peale ääretult meeldiv,” on Triatloni Liidu esindaja rahul. “2015. aastal võttis IIZI kolme karikaetapi kindlustusmaksed enda õlgadele – varasematel aastatel maksime kõik ise, kuid alates koostöö algusest läksid kolme karikaetapi maksumused nende kanda. See on teinud meie elu palju lihtsamaks. Samuti leiab meie partner võistlejatele ka parimad kindlustusfirmad, kellega sõlmida õnnetusjuhtumikindlustus.” Kõikidel karikaetappidel stardist finishini on triatleedid kindlustatud.
Siiani on võistlused kulgenud ilma tõsistemate vahejuhtumiteta. Pallas on veendunud, et see on korraldajate hea töö tulemus, et võistlused siiani üsnagi õnnetustevabad on olnud. Ometigi on õnnetusjuhtumikindlustus triatloniga tegelevatele sportlastele suure tähtsusega. “Sportlaste jaoks on see nö taustakindlus, et ei pea mõtlema sellele võistluste käigus. Saab keskenduda oma parimale sooritusele ja kui midagi peakski juhtuma, siis on keegi, kes aitab – tähtis on võtta see teine pinge maha,” sõnab peasekretär. Ta lisab, et korraldajad teevad omalt poolt kõik, et midagi ei juhtuks. Kindlustusleping on tehtud lootuses, et seda ei läheks tegelikult kunagi vaja.
“2015. aasta läks õnnetustevabalt ja üldiselt pole mingeid suuremaid traumasid veel õnneks ette tulnud. 2014. aasta kohta on teada üks luumurd, 2013 oli kaks luumurdu. Üldiselt juhtuvad need rattarajal – libeda asfaldi või omavahelise kokkupõrke tulemusena. Nii eelmainitud ühe rangluu- ja kahe käeluumurru puhul olid juhtumid kindlustuskattega, seega on ka reaalselt juba sellest kasu olnud,” sõnab Tiina Pallas, kellel läheb alati sellisest õhkõrnast teemast rääkides süda krampi. “Annaks vaid, et kindlustuslepingud on asjatult sõlmitud ja neid enam iial vaja ei läheks,” lisab ta ja kinnitab veelkord, et korraldajad püüavad alati tagada maksimaalse vetelpääste ning turvalisuse nii ratta- kui ka jooksurajal.
Triatlon kui elustiil
Eestis on kokku 19 triatloniklubi, millest 8 tegelevad ka laste treenimisega. Triatlon on populaarne ja spordiala kandepind on päris suur. Eesti Triatloni Liidu peasekretär innustab kõiki triatloniga tegelema: “Meil on tohutult vahva seltskond. Triatloni sõprus on justkui sõduri sõprus – rasketel päevadel üksteise toetamine. Selline, mis karastab, teeb tugevaks ja eluks ajaks liidab. Kõik toetavad kõiki. Eesti Triatloni Liidu karikasarjades on avatud võistlusklassid 8-aastastest lastest kuni 80+ seeniorsportlasteni. Võistlema on oodatud nii lapsed, emad-isad kui vanavanemad. Triatlon on peresport. See ongi meie tugevus.”
Triatloni distantside pikkused ulatuvad mõnesajameetristest lastevõistlustest kuni mitmekordse täispika triatlonini, nn. Raudmehe võistluseni. Eesti Triatloni Liidu karikasarjades võisteldakse kas sprindi- (750m ujumist, 20km jalgrattasõitu ja 5km jooksu) või olümpiadistantsil (1500m ujumist, 40km jalgrattasõitu ja 10km jooksu). Eesti meistrid selgitatakse olümpiadistantsil ja poolpikal, Ironman 70.3 distantsil (1900m ujumist, 90km jalgrattasõitu ja 21km jooksu) ning Eestis on võimalik võistelda ka täispikal triatlonidistantsil (3,8km ujumist, 180km jalgrattasõitu ja 42,195km jooksu).
Eestlased on olnud edukad nii WTC kui ITU liinis. Meie edukaim triatleet Marko Albert on esindanud Eestit kahtedel olümpiamängudel ning teeb praegu mehetegusid Ironman WTC sarjas. Marko ja Ain-Alar Juhanson mõlemad on saavutanud Hawaii Ironmanil eestlaste senise parimad kohad – 13. koha.
Triatlon võimaldab testida inimvõimete piire. Kui Ironman distantsi läbimine võtab maailma parimatel aega 8 tundi, siis sellisest katsumusest jääb eestlasele Rait Ratasepale veel väheks. Tema on ultratriatleet, kes võistleb kahe- ja kolmekordses täispikas triatlonis ning tema võistlused kestavad olenevalt distantsist 18 ja enam tundi ning treeningnädalad ulatuvad 40 treeningtunnini.
“Kokkuvõttes on tuleviku eesmärkideks ikka ja jälle, et üha enam ja enam spordisõpru leiaksid endas triatloniarmastuse ning tuleksid meie võistlustele. Tippspordis unistame sellest, et vähemalt üks Eesti sportlane oleks esindatud olümpiamängudel ja samuti Hawaii Ironmanil. Igasugune hea tulemus on juba boonuseks,” muheleb Pallas.
Loodame parimat ja hoiame ikka oma sportlastele pöialt. Triatlon massidesse!
Artikli autor: Aap Andreas Rebas.
Tänud: Eesti Triatloni Liidu peasekretär Tiina Pallas
Loe lisaks õnnetusjuhtumikindlustuse ja kaitsete kohta siit!
Võrdle erinevate seltside pakkumisi ja osta endale sobivaim kindlustus siit!
Enne kindlustamist tutvu tingimustega või konsulteeri spetsialistiga numbril 16660.
IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.
Kindlustamine on iizi.