Pagasi suurus oleneb selgelt sinu reisi iseloomust ja tegevuskavast. Kui suundud näiteks nädalasele puhkusereisile Lõuna-Euroopasse, kus plaanid suurema osa ajast rannas veeta, siis tuled toime käsipagasiga. Teisalt, kui plaan on samalaadses sihtkohas erinevate sportlike aktiviteetidega tegeleda, matkamas käia, ärikohtumisi pidada või pidulikult õhtustada, siis peab kaasasolev garderoob sisaldama mõnevõrra mitmekesisemat valikut, mis omakorda nõuab äraantava pagasi võimalust.
Kui kõrgeks hindad oma pagasi väärtust?
See on küsimus, mida kohtad reisikindlustust ostes ja see tähendab, et pagasi kindlustamisel on oluline hinnata seal olevate esemete koguväärtust. Käsipagasisse kuulub näiteks sinu telefon, süle- või tahvelarvuti, kõrvaklapid jms tehnilised vidinad, mis teevad kokku üsna märkimisväärse summa. Tähtis on neid kogu reisi vältel järelvalve all hoida ning hotellides kasutada seifi võimalust, et varguse korral kindlustuskaitse kehtiks.
Kuigi pagasis olevad riided, jalanõud ja hügieenitarbed ei tundu eraldiseisvana üleliia kallid, siis tasub mõelda, et pagasi hilinemisel või kadumisel reisil oled sa sunnitud suure osa asjadest lühikese aja jooksul uuesti soetama, mis võib kokku osutuda üsna kulukaks. Juhul, kui reisil on plaanis üritused, mis nõuavad kalleid kleite või ülikondi, tasub sedagi meeles pidada ning pagasi väärtuse hindamisel arvesse võtta.
Pagasikindlustuse alla kuulub nii käsipagas kui äraantav pagas
Sageli arvatakse, et käsipagasiga reisides pole pagasikindlustust tarvis, sest käsipagasit hoitakse lennukis enda juures ja mis seal sellega ikka juhtuda saab. Ometi kuuluvad sinu käsipagasisse kõik su hinnalisemad esemed, mis võivad kaduda või varaste saagiks langeda hoopis väljaspool lennujaama populaarseid turismiatraktsioone külastades või rannas päikest võttes.
Pagasikindlustus kehtib ka väljaspool lennukit ja lennujaama
Pagasikindlustusele mõeldes arvavad paljud, et see kehtib vaid lennukis ja lennujaamas, kuid tegelikult on sinu pagas kindlustatud kogu reisi vältel – rendiautos, ööbimiskohas, kohvikus, rannas jne ehk kindlustus on seal, kus asub sinu pagas. Järgnevalt mõned näited, mil pagasikindlustuse olemasolu on kasuks tulnud:
- Rendiautost varastati kogu reisiseltskonna käsipagas
Sõbrad läksid nädalaks reisile. Lennujaamast võeti rendiauto, millega liikudes plaaniti külastada mitmeid põnevaid kohti ja peatuda erinevates linnades. Esimesse linnakesse jõudes pargiti auto tänava äärde, et sööma minna. Paari tunni pärast auto juurde naastes leidsid sõbrad eest lõhutud tagaklaasiga auto, lisaks olid kaduma läinud kõik pagasiruumis olnud kohvrid (käsipagas) koos vahetusriiete ja hügieenitarvetega.
Õnneks oli seltskonnal pagasikindlustus, mis tähendas, et kindlustus hüvitas varastatud pagasi maksumuse. Seltskond sai reisi jätkata ja soetada hüvitise eest reisi ajaks vajaminevad vahetusriided ja hügieenitarbed.
- Kiire poeskäigu ajal varastati autost rannakott
Sõbrannad tulid rendiautoga rannast ja läksid korra poest läbi. Rannakott koos rannariiete ja päevituskreemidega jäi auto pagasiruumi. Poest naastes avastasid nad, et autosse oli sisse murtud ja varastatud olid rannakott koos seal olnud asjadega.
Õnneks hüvitas kindlustus pagasikindlustuse alt reisiks vajalike asjade (uued rannariided, kreemid, rannakott) maksumuse ja puhkusereis sai meelerahus jätkuda.
Ära alahinda pagasikindlustuse olulisust
Reisikindlustust valides ära unusta pagasikindlustust! Mõtle kaasapakitud asjadele, nende väärtusele ja pea meeles, et sinu pagas, sh käsipagas, on kindlustatud kogu reisi vältel.