Uus suund: tervisekindlustus motiveerib töötajaid aina enam

11. august 20202 minut(it) lugemist
Mida ettevõtte ravikindlustuse ostmisel silmas pidada

Koroonaviiruse taustal on üha aktuaalsemaks saanud kõik tervist puudutavad teemad. Nii on ka tööandja motivatsioonipakettide puhul rohkem esile tõusnud töötajate tervis ja heaolu. Kuidas saab tööandja kindlustusega töötajate tervisesse oma panuse anda? Kas valida tasuta kohv või hoopis hindamatu tervis? IIZI kindlustusmaakler Ingrid Siska-Mölder annab nõu.

Lätis on vabatahtliku ravikindlustusega kindlustatud iga kolmas töötav inimene. Eesti Kindlustusseltside Liidu andmetel oli vabatahtliku ravikindlustusega oma tööandjate poolt 2020. aasta 1.kvartali lõpuks kindlustatud 6200 töötajat, kes omavad paremat ligipääsu kvaliteetsele ja kiirele abile. Eestis  on ettevõtjatel võimalik hüvitada iga töötaja kohta tervise- ja spordikulusid maksuvabalt 100 € ulatuses kvartalis.

Kiire arstiabi ja hüvitisena tagasi tuhandeid eurosid

Töötajate motiveerimiseks saavad juhid luua ettevõttesse keskkonna, kus on loodud kõik eeldused olemaks innustunud ja motiveeritud iga päev. Tasuta kohv ja puuviljad on küll toredad, kuid kui tervis alt veab, kaotavad sellest nii töötaja kui ettevõte.

Kriisi ajal peatusid eriarstide plaanilised vastuvõtud suures mahus ja tänane olukord ei anna enamikul juhtudel muud võimalust, kui minna abi saamiseks tasulisele vastuvõtule. Vabatahtlik ravikindlustusleping hüvitab tasuliste teenuste kulu ja võimaldab kiirema pääsu spetsialisti vastuvõtule. Töötaja palgafondi suurendamine 400 € võrra aastas  tähendaks  töötajale netosissetuleku tõusu vähem kui 20 € kuus. Samas on töötajal võimalik ravikindlustuse lepingu abil saada hüvitist sadades või tuhandetes eurodes ja seda just kriitilistel eluhetkedel. Töötajal  eraisikuna on sellise lepingu ostmise võimalused väga piiratud ja ostukulud oluliselt kõrgemad.

Esimene aasta kui testperiood

IIZI kindlustusmaakler Ingrid Siska-Mölder soovitab alustada baaskindlustuskaitse ja väiksemate maksetega ning võtta esimest kindlustusaastat kui testperioodi, mille möödudes on võimalik teha järeldusi. Näiteks selgus IIZI puhul, et motivatsioonipaketis pakutavat SportID teenust kasutasid aktiivselt vaid pooled ettevõtte töötajatest. Ettevõte andis võimaluse valida SportID või tööandja ravikindlustuse vahel ning 34% töötajatest eelistas viimast. Tänaseks on kindlustatute osakaal ettevõttes  juba 48%. Ravikindlustus on saanud töötajatelt vaid positiivset tagasisidet  ning  juba valitud ravikindlustusest ei ole loobutud.

Ravikindlustuse kohustuslik osa koosneb pere- ja eriarstiabist. Kuna tavapärane eriarsti vastuvõtule pääsemine tähendab pikki ootejärjekordi, siis on sellest saanud  üks olulisemaid ettevõtte ravikindlustuse väärtuseid. IIZI poolt koostatav ravikindlustuslahendus on rätsepatöö ja kindlustuskaitse kujundatakse iga ettevõtte töötajate tegelikele vajadustele vastavaks.

Kuula podcaste:

Podcast: mida ettevõtte ravikindlustus töötajale annab?

Podcast: miks on ettevõtte ravikindlustus just praegu oluline?

Tutvu ravikindlustuse võimalustega ja küsi pakkumist!