5 asja, mida automaatkäigukastiga autoga teha ei tasu

6. juuni 20221 minut(it) lugemist
5 asja, mida automaatkaigukastiga autoga teha ei tasu

Automaatkäigukastid on uute sõidukite puhul selgelt ülekaalus, muutes teema igati aktuaalseks. Kuigi isevahetav käigukast on mugav ning täna ka kiirem ja kohati isegi ökonoomsem kui manuaalkast, on siiski mõned levinumad veakohad.

Engineering Explained Youtube’i kanalil seletatakse detailselt lahti, millised inimeste harjumused mõjuvad käigukasti tööle halvasti ja miks. Tagamaks automaatkäigukasti pikka tööiga, peaks kindlasti vältima järgnevaid tegevusi:

  • pikalt vabakäiguga liikumine. Moodsatel autodel säästab see vähem kütust kui lihtsalt gaasi vabastamine. Lisaks ootamatus olukorras ei saa sa vajadusel ka gaasi lisamisega olukorda päästa.
  • edasi- ja tagurpidi käigu vahetamine, kui auto veel natukenegi liigub. See kulutab automaatkäigukastist detaile, mille vahetamine hiljem on väga kallis.
  • gaasi vajutamine vahetult enne sõidukäigu ehk D lülitamist. Selline käitumine avaldab käigukasti detailidele liigset pinget ning kulutab neid tarbetult. Lisaks on selline paigaltvõtt ohtlikum.
  • igal peatumisel, näiteks valgusfoori taga, vahetada vabakäigule. Kütusesääst on minimaalne, aga üldiselt ei ole sellel ühtegi eelist, lisaks võtab paigaltvõtt rohkem aega.
  • parkimisasendisse lülitamine enne, kui auto on seisma jäänud. Videos selgitatakse täpsemalt, aga taaskord avaldab selline käitumine käigukastile liigset pinget.
Teemad
Alati olemas

24/7 Kahjuabi aitab Sind igas olukorras

Nõustamine ja abi sündmuskohal, toetus dokumentide vormistamisel ja vaidluste lahendamisel. Mugav kahjuteate esitamine otse mobiilist!

IIZI 24/7 Kahjuabi