5 nõuannet, kuidas reisikindlustusest kasu lõigata

16. juuli 20193 minut(it) lugemist
5 nõuannet kuidas reisikindlustusest kasu lõigata

Reisikindlustuse sõlmimine on üks osa reisi planeerimisest. Oluline on, et kindlustus vastaks ka ootustele ning oleks päriselt mure korral abiks. IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist Moonika Kaste jagab 5 nõuannet, kuidas reisikindlustust kasulikult sõlmida.

1. Sõlmi kindlustus koheselt

Kui sõlmid reisikindlustuse kohe peale lennupiletite ostmist, majutuse ja reisi eest tasumist, siis on Sul reisitõrke kindlustuskaitse olemas kohe reisi alguses. „Näiteks kui laps haigestub vahetult enne reisi või lend hilineb halva ilma või tehnilise rikke tõttu,“ lisab IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist Moonika Kaste.
Enamik kindlustusseltse rakendavad reisitõrkekindlustuse puhul ooteaega 3-4 päeva ning kui sõlmid kindlustuse vahetult enne väljalendu, siis ei ole Sa kaitstud näiteks ootamatu haigestumise, lennu hilinemise või streigi eest.

2. Pööra tähelepanu kuupäevadele

Reisikindlustus peab algama kuupäevast, mil Eestist lahkud ja kestma päevani, kui oled tagasi Eestis. „Kui reis algab laevasõiduga Helsingisse või sõidad bussiga Riiga ning jätkub lennuki pardal, siis algab kindlustus päevast, kui lahkud Eestist,“ kommenteerib IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist.
Oluline on meeles pidada, et reisi kestuse hulka kuulub ajatsoonide vahe ja ümberistumistele kuluv aeg. Ajavahest tingituna ei pruugi Sa koju jõuda samal päeval, kui tagasireis algab.

3. Eelista mitme reisi korral korduvreisikindlustust

Kui reisid aastas enam kui 3 korda, siis tasuks kaaluda korduvreisikindlustust. „Kõige olulisem on kindlustuskaitsed ja -summad valida nii, et need sobiksid reisidega, mis aasta jooksul toimuvad. Tõenäoliselt on ka aastane kindlustusmakse rahakotile sobivam, kui igaks reisiks eraldi kindlustada,“ mainib Kaste.
Kui plaanid lisaks Euroopa riikidele reisida ka eksootilisemasse riiki või toovad reisiplaanid kaasa mäesuusatamist, siis peavad tingimused poliisi vormistamisel vastama ka nende reisiplaanidega. Korduvreisikindlustuse sõlmimisel tuleks arvesse võtta kõiki aasta jooksul toimuvaid reise.

4. Vali õiged kindlustussummad

Pagasikindlustuse summa valikul tuleks lähtuda kaasavõetavate esemete ja reisikohvri väärtusest. „Oluline on tähelepanu pöörata ka üksiku hinnalisema eseme väärtusele. Kindlustusseltsid arvestavad pagasikindlustuse summa kogu pagasi kohta, kuid üksiku eseme kahju korral hüvitavad mõned kindlustusseltsid vaid kindla protsendi kogu pagasikindlustuse summast, näiteks 50%,“ kommenteerib Moonika Kaste. Näiteks kui oled pagasi kindlustanud 1000 € väärtuses, kuid kahjustada saab kaasa võetud fotoaparaat, siis hüvitatakse maksimaalselt vaid 50% ehk kuni 500 €. Sellises olukorras oleks hea pagasikindlustus teha summale 2000 €, siis on fotoaparaat väärtusega 1000 € kaitstud ning hüvitis piisav.

5. Pööra tähelepanu tingimustele

Sa kindlustad reisile minnes enda ja oma lähedaste heaolu. Ootamatu mure korral on kindlustuse peamine eesmärk tekkinud olukorda leevendada. „Ära sõlmi reisikindlustust vaid hinda arvestades, sest soodsa hinna taga ei pruugi olla sobivaid kindlustustingimusi,“ lisab IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist.
Tee selgeks reaalsed vajadused, reisikulud ja potentsiaalsed juhtumised ning küsi vajadusel nõu kindlustusmaaklerilt, et leida sobiv kindlustuslahendus mõistliku hinnaga.

Sinu reisikindlustus on siin!