6 üllatavat olukorda, mil kodukindlustusest kasu on

16. veebruar 20212 minut(it) lugemist
6 üllatavat olukorda, mil kodukindlustusest kasu on

Kodu kindlustamine tundub sageli tühise bürokraatiana ning süvenemiseks alati aega ei leidu. Tingimustes orienteerumine on aga keeruline ja tihti ei teata, mis olukordades võib kindlustusele loota. Toome IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuhi Pille Pleesiga Sinuni 6 olukorda, mil kodukindlustusest kasu on.

Ajutise elamispinna kulud

Vähesed teavad, et kodukindlustus hüvitab ka ajutise elamispinna üürikulud, kui kahju tõttu enda kodus elada ei ole võimalik. Kindlustus maksab kinni kogu perele samaväärse ajutise elamispinna üürimise kulu kuni kodu taastamiseni aga ka kolimise kulud.

Koera tekitatud kahjud

Kindlustus kehtib ka kodust kaugemal ning kui peaks juhtuma, et Sinu lahti pääsenud koer naabrile kahju põhjustab, siis on see vastutuskindlustuse juhtum ning naabrile tekkinud kahju hüvitatakse. Kindlustatud on ka koduseinte vahel tekkinud olukord, kui Sinu lemmik külla tulnud sõbranna Gucci saapaid närib.

Tööarvutile tekitatud kahjud

Kodust töö tegemine võib esmalt tunduda mugav ja ohutu, kuid tegelikult on seal mitmeid riske. Kodukontoris ei ole alati korralikku töökohta ning sageli tehakse tööd diivanil, samuti einestatakse arvuti taga jne. „Kui kodukindlustus hõlmab kodust vara, siis ka tööarvutile tekitatud kahjud on kindlustatud,“ kommenteerib Plees.

Suusakomplekti vargus keldrist

Tihti ei teata, et kodukindlustuslepingu alusel makstakse hüvitist ka juhul, kui näiteks panipaigast varastatakse Sinu suusavarustus või lumelaud või hoopis sõiduki veljed koos rehvidega. „Oluline on arvestada, et olenevalt kindlustusandjast, pakutakse kindlustuskaitset enamasti 10% ulatuses koduse vara summast, mistõttu tuleks koduse vara summa määrata seda kõike arvesse võttes,“ rõhutab IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuht.

Talvised kahjustused kodusel mänguväljakul

Üldjuhul ei teata, et kodukindlustus hõlmab ka kõiki hoovil olevaid rajatisi ja abihooneid. Näiteks laste mänguväljakud, õuevalgustus aga ka näiteks hoovil olevad katusealused või kasvuhoone. „Enamasti on rajatised ja kuni 20m2 abihooned kindlustatud hüvitislimiidiga 10 000 €,“ kommenteerib Plees.

Akna purunemine lisakulusid ei too

Tegijatel ikka juhtub ja nii võib näiteks maja katusele lume lükkamiseks paigaldatud redel õnnetult aknasse libiseda „Kui paljude kahjude korral tuleb tasuda omavastutus, mis võib olla suurusjärgus 200 €, siis aknaklaasi purunemisel seda ei nõuta,“ nendib Plees.

Sinu kodukindlustus on siin!