7 suvist nõuannet, mida kindlustamisel meeles pidada

1. jaanuar 20154 minut(it) lugemist

Selleks, et suveplaanid oleksid muretud ja puhkusest saaks igati rõõmu tunda, panid meie kindlustusspetsialistid kokku 7 kasulikku nõuannet, mida suvel peaksid kindlasti meeles pidama. Suvi on rõõmus aeg, võta iizilt!

 1. Nõuanne!

Suviseid reisiplaane tehes, ära unusta ka reisikindlustust. Sõlmi endale reisikindlustus kohe, kui on teada reisi täpsed kuupäevad, reisile minevad inimesed ja tehtud esimesed maksed piletite või majutuse eest. Tähtis on, et kindlustus kehtiks kogu perioodi, alates päevast, mil lahkud Eestist kuni päevani mil jõuad koju tagasi. Tihti mõeldakse kindlustusele alles vahetult enne reisi või väljalendu, kuid ootamatud reisitõrked (haigestumine, lennuettevõtte pankrott, streik või ettenägematud kriisiolukorrad) võivad tekkida varem ja nii võib planeeritud reis osutuda oodatust kulukamaks.

2. Nõuanne!

Kui reisid sõidukiga, siis lisaks liikluskindlustuse tavapoliisile, võta kaasa ka roheline kaart. Roheline kaart tõendab kehtiva liikluskindlustuse olemasolu välisriigis. Dokument on inglise keelne, mis teeb välisriigis asjaajamise lihtsamaks ja kiiremaks. Rohelist kaarti saad küsida IIZI esindustest üle Eesti, see on kõigile tasuta. Roheline kaart on kohustuslik kaasa võtta reisides järgmistesse riikidesse: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Horvaatia, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldaavia, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene, Venemaa.

3. Nõuanne!

Kaskokindlustuse puhul tuleb üle vaadata, kas kindlustuskaitse kehtivusterritoorium katab kõiki väljasõidul läbitavaid riike. Samuti tuleks üle kontrollida autoabi tingimused ja kirja panna autoabi telefoninumber, et vajadusel saaks võõras riigis kiiresti abi.

4. Nõuanne!

Suvesõitudele, nii Eestis kui välismaal, tasub kindlasti kaasa võtta “Teade liiklusõnnetusest” vorm, et õnnetuse korral saaks kiiresti ja lihtsalt kõik vajalikud asjaolud kirjalikult fikseeritud. Vormi saad ka ise välja printida siin. Kui teate vorm on juba kaasas, siis võib kindel olla, et seda kasutada ei ole vaja.

5. Nõuanne!

Autoga reisijatel tasub meeles pidada, et pagas ja kaasas olevad väärtuslikud esemed peaksid olema alati pakiruumis, mittenähtaval kohal. Auto uksed ja aknad tuleb lahkudes sulgeda ning peale panna signalisatsioon. Ööseks ei tohiks asju autosse jätta, vaid võtta need kaasa ööbimiskohta. Hinnalisemaid esemeid tasuks võimalusel hoida seifis või ööbimiskohast lahkudes mitte jätta nähtavale kohale, näiteks lauale, voodile jne.

6. Nõuanne!

Ükskõik kui hoolas Sa ei oleks, võib õnnetusi juhtuda igas kodus. Soojade ilmade saabudes ollakse palju aega ka suvilates või maakodudes. Selleks, et armas suvekodu oleks alati ootamas ja vara igal pool hoitud, tasuks mõelda kodukindlustuse võimalustele. Kodukindlustusest on abi erinevate juhtumite korral, näiteks veekahju, tulekahju, murdvarguse ja koduse varaga juhtuvate kahjude korral. Sinu kodukindlustus aitab ka siis, kui Sinu korteris juhtunud õnnetus tekitab kahju naabritele.

7. Nõuanne!

Suvised seiklused ja spordivõistlused panevad proovile ka kõige ettevaatlikumad inimesed. Õnnetusi juhtub ja sinna ei saa midagi parata. Parem on olla nendeks valmis kui hiljem kahetseda. Õnnetusjuhtumikindlustus on üks hea abiline, millele mõelda koos suviste ettevõtmiste ja plaanidega.

Võrdle erinevate seltside pakkumisi ja osta endale sobivaim kindlustus >>
Enne kindlustamist tutvu tingimustega või konsulteeri spetsialistiga numbril 16660.

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!

Nupp_Liitu-IIZI-uudiskirjaga