BC Valga/Valka Maks&Moorits on üks erakordsemaid korvpalliklubisid

1. jaanuar 20154 minut(it) lugemist

Maailma üks erakordsemaid korvpalliklubisid BC Valga/Valka Maks&Moorits mängib nii Eesti kui Läti liigas. Küllaltki noorel klubil on ette näidata tublid tulemused, kuid suuremad sihid alles ootavad oma aega. IIZI Kindlustusmaakleril on rõõm elada kaasa klubi tegemistele ja toetada spordile pühendumist.

maks ja moorits

Kui Eesti Korvpalliliit 10 aastat tagasi regionaalselt korvpalli kandepinda laiendas, loodi Valga korvpalliklubi. Loodud klubivõitis teise liiga ja tõusis kõrgliigasse ilma esiliigas mängimata. 2015. aastal ühinesid kahe riigi äärelinnad ühtseks klubiks, et mängida paralleelselt nii Läti kui ka Eesti korvpalliliigades. Nii saigi alguse erakordse klubi käekäik. BC Valga/Valka Maks&Moorits on juhitud siiski eestlaste poolt – klubi mänedžerid Antti Vasar ja Margus Lepik tulid umbes aasta tagasi sellele suurepärasele mõttele, mis nüüd edukalt teoks on saanud.

Antti Vasara sõnul puudub analoog terves Euroopas, kus üks võistkond mängiks kahe erineva riigi meistrivõistlustel (lisades, et jutt käib just kinnistest sisemeistrivõistlustest). Klubi on veel noor. Hooaja alguses pandud sihid pole Eesti liigas Antti sõnul küll realiseerinud, kuidLäti liigaga võib rahule jääda. “Tulevikus soovime kindlasti jätkata kaksiklinna staatuse nime all mõlema liiga meistrivõistlustel mängimist. Tahaks kunagi Eesti liigas samuti tulemust näidata. Läti liigas suutsime hästi mängida, mis on päris huvitav. Sai võidetud nii Liepajat kui Valmierat, kes Balti liigas kindlalt Eesti klubisid võitsid. Eks tuleb analüüsida, miks nii läinud on.” Selge see, et pole lihtne mängida kahes liigas – koormus on suur, mängude graafik tihe.

Valga/Valka klubi juht möönab, et vigastusi esineb korvpallis üsna tihti. Nii ka nende klubis. “Sel aastal mängisime põhimõtteliselt ilma keskmängijata, kuna kolm keskmängijat suutsid erinevatel perioodidel audis olla,” tõdeb Vasar ja lisab, et vigastuste ja mikrotraumade vältimiseks on oluline korralik soojendus ja füüsiline ettevalmistus. Paraku tuleb neid ikkagi aeg-ajalt ette. “Peamised on hüppeliigeste ja erinevate liigeste traumad, ikka jalgadega seotud.” Positiivsena märgib ta siiski ära, et midagi fataalset pole olnud – traumad on olnud võrdlemisi kerged.

Sportlaste kindlustamist kommenteerib Antti: “Enamus mängijatel on isiklikud kindlustused vastavalt vajadustele ise tehtud.” Edasiste plaanide kohta lisab ta: “järgmisel aastal plaanime mängijaid rohkem kindlustama hakata erinevate õnnetuste suhtes. Eks ta saab olema ikka koostöö IIZI-ga, mis sel hooajal algas ja miks mitte jätkata,” on Antti lootusrikas.

Iga toetus on teretulnud

Väikelinnade erilise klubi juht kinnitab, et sponsorlus on spordis ülioluline. “Iga toetus aitab väga kõvasti, vahet pole, kui suur see on – igasugune abi on teretulnud. Nii Eestis kui ka Lätis, mõlemad linnad on väikesed äärelinnad ja tänu IIZI toetusele suudame mõlemas regioonis pakkuda teatud meelelahutust. Meie eesmärk on mängida nii hästi, kui suudame – mida paremini suudame, seda enam oleme pildis. Selle kaudu saavad ka toetajad ja sponsorid rohkem nähtavust ning reklaami.”

Vasar on veendunud, et ilma sponsoriteta ei ole Eestis profisport võimalik. “Kui inimesed keskenduvad 100% spordile, siis muud sissetulekuallikat olla ei saa. Mängugraafikud on niivõrd tihedad, et töö kõrvalt sättida oleks keeruline. Kõik meie mängijad on 100% professionaalsed korvpallurid, kes teenivadki korvpalli ja spordiga omale elatist.”

Valga linna tunnuslause on “1 linn, 2 riiki”. Ehk on tulevikus Valga/Valka Maks&Mooritsa tunnuslauseks “1 klubi, 2 tiitlit”. Hoidkem motiveeritud meeskonnale pöialt!

BC Valga/Valka Maks&Mooritsa mängudele saad kaasa elada:

http://www.bcvalga.ee/
https://www.facebook.com/bcvalga/

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!

Nupp_Liitu-IIZI-uudiskirjaga