Elektriauto liikluskindlustuse hind võib olla viiendiku võrra kallim

14. august 20232 minut(it) lugemist
Elektriauto liikluskindlustuse hind võib olla viiendiku võrra kallim

Uurime IIZI tootejuhtidelt, kuidas kujuneb liikluskindlustuse maksumus elektriautodele.

Elektriautodel on suurem mass ja kiirendusvõime, nendega juhtub keskmisest rohkem kahjusid ja nende remondikulu on suurem, mistõttu on kallim ka nende liikluskindlustus, kinnitavad kindlustusfirmad, kelle sõnul võib sellise auto kindlustushind umbes viiendiku võrra suurem olla.

IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees rääkis, et eri kindlustuspakkujate hinnad võivad märkimisväärselt erineda, aga osa seltse võtab tavalise kohustusliku liikluskindlustuse puhul hinnastamisel arvesse ka sõiduki kütuse liiki. Samas rõhutas ta, et seda ei tee kõik seltsid.

“Mõne kindlustusandja hind on elektrisõiduki puhul keskmiselt 20 protsenti kallim võrreldes bensiiniga, vahel isegi rohkem. Nähtavasti siis nende kindlustusandjate vaates satuvad elektriautod sagedamini õnnetustesse,” tõdes ta.

Liikluskindlustuse hind sõltub paljudest komponentidest

Seda, kui palju elektriautode makse kallim on, ei saa aga kindlustusspetsialisti sõnul üheselt võrrelda, sest kindlustuse hind sõltub paljudest komponentidest.

IIZI sõidukikindlustuse tootearendusjuht Kristiina Kivilaan märkis samuti, et kindlustusmakse suurus ei ole seotud ainult sellega, kas sõiduk liigub elektri või muu kütuse jõul.

“Kindlustusmaksele avaldab mõju mitu erinevat faktorit. Neist olulisim on konkreetse kindlustusvõtja andmed ja ajalugu, näiteks, kas ta on varem erinevates juhtumites osalenud. Auto enda parameetritele lisaks on oluline hinnamõju ka auto remontimise kulul. Kuna elektriautode õnnetusjärgne taastamine on üksjagu kallim kui sisepõlemismootoriga autodel, siis see tõstabki mõnevõrra elektriauto kindlustusmakset,” sõnas Kivilaan.

Arvuta liikluskindlustus

Iga sõiduk on erinev. Vali iiziklik kindlustus!