Enamlevinud pagasikindlustuse müüdid

18. veebruar 20202 minut(it) lugemist
Enamlevinud pagasikindlustuse müüdid

Suur osa reisikindlustuse kahjudest juhtub just pagasitega. Alustades sellest, et kaduma lähevad näiteks Su lemmikud riideesemed või saab hinnaline kohver ise kannatada. IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist Moonika Kaste toob sinuni levinud pagasiga seotud müüdid.

Minu pagas ei ole nii väärtuslik

Pagasikindlustuse alla kuuluvad näiteks ka telefon, videokaamera, fotoaparaat ja sülearvuti. Seega on Sinu kaasas olev pagas küllaltki väärtuslik ja ka kindlustus vajalik. Kindlasti on oluline hinnalisemad esemed käsipagasisse pakkida ning kogu reisi vältel neid järelevalve all või hotellis seifis hoida, et kindlustuskaitse kehtiks. Nii ei pea  kartma suusariiete hilinemist sihtkohta, fotoaparaadi purunemist või hoopis piduliku õhtukleidi kahjustumist. „Kindlasti tasub nõu pidada kindlustusspetsialistiga, sest kaitsed võivad olla kindlustusseltsiti erinevad,“ kommenteerib Kaste.

Lennureisil ei juhtu pagasiga midagi

Sageli kiputakse arvama, et pagas on kindlustatud vaid lennureisi ajal. Tegelikult kehtib kindlustuskaitse kogu reisi vältel, isegi sihtkohas viibides. Pagasikindlustuse kaitse kehtib kogu reisi perioodi, seega on see kaitstud nii varguse korral hotellist, kui ka tänavalt (sellises olukorras tuleks kindlasti teavitada ka politseid).

Minu rulluisud ei kuulu pagasikindlustuse alla

Spordivarustus kuulub küll pagasikindlustuse alla, kuid alati kõik kindlustusseltsid seda automaatselt ei paku ja see tuleb ise juurde valida. „Mõne kindlsutusandja puhul võib spordivarustuse kindlustamine olla üldse välistatud. Näiteks ei pruugi pagasikindlustuse lepingu alusel kindlustatud olla lohesurfi või sukeldumise varustus,“ lisab Moonika Kaste. Enne kindlustuslepingu sõlmimist veendu, et Sinu kaasa võetud spordivarustus oleks kindlustatud.

Minu lapsel ei ole pagasikindlustust vaja

Sageli mainivad lapsevanemad lastega reisile minnes, et eraldi pagasikindlustust lapsele teha ei ole vaja, sest kõik asjad on ühes kohvris. Paraku ka pagasis olevad lapse esemed võivad saada kahjustada või hoopis koos pagasiga kaduda. Näiteks pagasi hilinemisel tuleb ka lapsele hädavajalikud hügeenitarbed, riided ja jalanõud soetada. Hüvitise taotlemisel on oluline, et ka lapsel oleks pagasikindlustus valitud. Kindlustamisel valitud pagasisumma kehtib alati vaid ühe reisija kohta, seetõttu ei ole vahet, kas asjad on ühes või mitmes kohvris. Kui reisitakse koos lapsega, siis tuleb kindlasti eraldi pagasikindlustus ka lapsele teha. „Väikelapse puhul on hea teada, et ka lapsevanker kuulub pagasikindlustuse alla,“ lisab IIZI reisikindlustuse vanemspetsialist.

Kindlustusega oled Reisikunn! Reisikindlustuse leiad siit.
Kampaania auhind Samsonite kvaliteetne reisikohver.