Ettevõtte kõige kallim vara on töötajad

17. november 20192 min lugemist
Ettevotte koige kallim vara on tootajad

Töötajate heaolu parendamiseks on erinevaid võimalusi. Näiteks osales IIZI hiljuti Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE seminaril, kus huvi tekitas töötajate motiveerimine ettevõtte ravikindlustuse abil. Teiseks võimaluseks on tööõnne luua läbi tehnoloogia ja teaduse. Toome Sinuni karjäärinõustaja Tiina-Saar Veelmaa kogemused töötajate motiveerimiseks.

Tiina Saar-Veelmaa nime seostatakse tööõnne ja karjäärinõustamisega. Kogemustele ja uurimistöödele tuginedes on tema meeskond loonud töövahendi HappyMe, mille eesmärgiks on tavapärastest regulaarsetest arenguvestlustest päriselt kasu lõigata.

Kasulik tagasiside ja graafikutega tööjuhtimise vahend

Saar-Veelmaa sõnul on tavapärane, et arenguvestlustesse suhtutakse sageli negatiivselt. Ka see projekt sai alguse IT-ettevõtte inseneride soovist loobuda „hulludest“ rahulolu-uuringutest ja exceli tabelite täitmisest. Pakuti välja, et tagasisidet saab ka teisti küsida ja kasutada nende ehitatud nö masinat. Sellel masinal on kolm vastusevarianti igale esitatud küsimusele, näiteks saab töötaja valida, kas ta magas hästi, ei mäleta, kuidas ta magas või uni oli kehva. Kui on tegemist negatiivse tagasisidega, saab sellega edasi tegeleda.

Nii tekkis sellest nuppudega masinast kasuliku tagasiside ja graafikutega tööjuhtimise vahend, kus sai aktiivselt tagasiside anda nii üldistele küsimustele, kui ka näiteks koosolekute kohta. Sammuna edasi loodi HappyMe programm, mis aitab töötajatel üles leida oma pühendumus, liita töötajatega seotud protsessid ning luua nii juhtidele suurem pilt koos seostega.

Lahkumisplaaniga võtmetöötaja õigeaegne tabamine

Programm HappyMe töötab teadustööl põhineva algoritmiga, mille abil on sisendid ja tulemused arusaadavad ning lihtsalt kasutatavad. Töötajatelt küsitakse lihtsaid küsimusi ja tulemuseks on iga töötaja isiklik tööõnne „audit,“ millele lisaks on ülevaade kogu ettevõtte pühendumuse kohta.
Näiteks suudab programm tuvastada lahkumisplaanidega võtmetöötaja. Samuti saab küsitluste tulemusi kasutada ettevõtte strateegia ja mõõdikute tarbeks ning teha selle põhjal paremaid juhtimisotsuseid. Ka töötajatel on võimalus kokkuleppeid ja arenguplaane hallata.

Võta HappyMe-ga iizilt ja kutsu nad külla unikaalset töövahendit tutvustama! Kirjuta info@happyme.ee, kasuta märksõna „IIZI,“ et saada 10% soodustust!