GrECo ja MAI ühendavad Kesk- ja Ida-Euroopas jõud

15. september 20213 minut(it) lugemist
GrECo ja MAI ühendavad jõud

Eesti suurima kindlustusvahendaja IIZI omanikfirma GrECo on teinud Kesk- ja Ida-Euroopas suure ja kindlustusmaastikul olulise tehingu, mis mõjutab kogu Baltikumi kindlustusturgu, sh ka Eestit.

Spetsialiseerunud kindlustusmaakler GrECo omandab 100% MAI CEE Ltd, suurima Kesk- ja Ida-Euroopa riskide juhtimise, kindlustuse ja töötajate hüvitistega tegeleva konsultatsioonifirma aktsiatest.

GrECo nime kandma hakkavast ühinenud firmast saab juhtiv professionaalseid teenuseid osutav firma, mis keskendub riskide juhtimise, kindlustuse ja töötajate hüvitistega seotud konsultatsioonidele Kesk- ja Ida-Euroopas. GrECo on tegutsenud Ida-Euroopas alates 1989. aastast, saavutades turul juhtpositsiooni. Firmal on 16 riigis 1 000 töötajat. Eestis kuulub GrECo Gruppi turu suurim maaklerettevõte IIZI Kindlustusmaakler AS.

MAI asutati 1991. aastal Ungaris. Firma tegutseb 13 Kesk- ja Ida-Euroopa riigis, sellel on üle 240 töötaja ja 16 miljoni euro suurune aastatulu. MAI teenindab rohkem kui 15 000 ettevõtet, vahendades kindlustusmakseid 150 miljoni euro eest. Oma firmas enam kui 20-aastase kogemusega MAI juhatuse liikmed ühinevad kahe firma liitmisel GrECo juhtkonnaga.

“Me oleme jälginud MAI edukat arengut viimastel kümnenditel ja pole saladus, et oleme neist juba ammu lugu pidanud ja et usume kahe grupi kultuurilisse kokkusobivusse. Ma olen veendunud, et kui toome MAI tugevused GrECo’sse, siis tagame sellega endale märkimisväärse talentide juurdevoolu ja loome põhjalike ekspertteadmiste ja oskustega konkurentsitu 18 Kesk- ja Ida-Euroopa riigis tegutseva võrgustikuga ühinenud grupi. MAI omandamine lisab kogu meie grupi kasvustrateegiale otsustavalt jõudu ja kiirust ning suurendab märkimisväärselt meie väärtuspakkumist klientidele ja partneritele,” ütles GrECo International Holding AG tegevdirektor.

MAI CEE grupi tegevdirektor Piotr Cieślak sõnas kokkuvõtlikult: “MAI põhitegevuseks on traditsiooniliselt olnud rahvusvaheliste firmade teenindamine, enam kui 260 kindlustusmaakleri ja nende klientide vajaduste rahuldamine kõikjal kogu maailmas. Tänaseks teenindame me nii rahvusvahelisi kui kohalikke kliente Kesk- ja Ida-Euroopas, SRÜ riikides ja Kaukaasias. Täielikult sõltumatule tulevikule pühendunud GrECo sobib meiega ideaalselt kokku. GrECo spetsiifiliste lahenduste ja MAI võrgustiku kombinatsioonist sünnib piirkonna suurim maakler. Me oleme üheskoos jätkuvalt sõltumatu, professionaalne ja usaldusväärne partner oma klientidele ja rahvusvahelistele maakleritest partneritele.”

Omaanis registreeritud RMS LLC grupi tegevdirektor Steve Bonynge teatas: “RMSi otsus müüa oma 72,08%-line osalus MAI CEE-s peegeldab meie strateegiat teenindada kliente Lähis-Idas ja Aasias. Me usume, et GrECo ja MAI CEE ühendamine tagab parima tulemuse meie Kesk- ja Ida-Euroopa klientidele.”

Ostu-müügileping allkirjastati 14. septembril 2021. Lepinguosalised otsustasid tehingu hinda mitte avalikustada. Tehingu lõpetamine oleneb regulatiivsetest heakskiitudest

GrECo ja MAI vahel sõlmitud koostöö mõjub positiivselt eelkõige IIZI korporatiivärile ning võib öelda, et kindlustusmaastikul on tegemist märgilise sammuga. Tehtud otsus annab IIZI Kindlustusmaaklerile viljaka kasvulava ning võimaluse turul oma haaret veelgi laiendada.