Hea teada! Mida teha, kui auto võtmepult ei tööta?

19. detsember 20232 minut(it) lugemist
Hea teada! Mida teha, kui auto võtmepult ei tööta?

Talvel külmaga võib juhtuda, et autopult lakkab töötamast. Põhjuseid võib mitmeid olla, kuid olukorra päästab autopuldi sees olev võti.

Teed nädalavahetusel perega mõnusa talvise matka ja auto juurde tagasi jõudes avastad, et võtmepult ei tööta, uksed ei avane. Sageli ilmneb see probleem just külmakraadidega. Mida siis teha?

Tegelikult on enamikke tavaautosid võimalik ka füüsiliselt avada. Võtmepuldi sees on tavaliselt peidus ka päris võti. Ukselingi küljes või lähistel peaks leiduma ka võtmeauk, see on lihtsalt plastikkatte all. Igal autol on erinev lahendus.

Kui ukse oled lahti saanud, siis tõenäoliselt hakkab auto alarm tööle ja auto ei käivitu, sest immobilaiser on vaja maha saada.

Ka selleks on enamjaolt lahendus olemas. Näiteks Volkswagenil tuleb võti panna väga täpselt õige koha vastu roolisambal. Kui oled autos ja manuaal on ka olemas, siis on pool võitu käes. Püüa alarmil mitte end segada lasta ja uuri kasutusjuhendit või helista autoabisse/esindusse.

Autosse pääsemise jaoks ongi oluline teha kindlaks, kuidas puldi tõrke korral autosse pääseda ENNE, kui midagi juhtub. Tee seda kohe! Aga järgi ka alltoodud juhiseid.

Vaheta ennetavalt puldi patareid

Kui selle loo peale tekkis küsimus, kas ja millal sa üldse patareisid vahetasid viimati, siis ilmselt on sul mõistlik see nüüd ära teha. Ühe patarei eluiga on väga raske ennustada, kuna seda mõjutavad paljud tegurid, kaasa arvatud see, mitu korda olete pulti kasutanud ja mis ilm väljas on.

Osta autosse tagavara patareid

Need ei võta ruumi, aga võivad oluliseks osutuda isegi juhul, kui olete autoabi omale kutsunud. Ühel meile teadaoleval näitel saabus abi tunniajase autosõidu kaugusele kohale, aga ilma patareideta.

Hoia talvel võtmepult ihu lähedal

Kui lähed talvel suusaringile või matkama, siis hoia pult võimalikult ihu lähedal ehk soojas. Välistaskus on külmumise ja patarei koolemine tõenäolisem.

Lisa patareivahetus korralise hoolduse nimekirja

Püüa meeles pidada, et kui saabub järjekordne korralise hoolduse aeg, palu vahetada ka patareid. Need ei pea tingimata tühjaks saama metsas või Eesti kaugeimas nurgas (kuigi Murphy seaduse järgi need seda teevad), aga ka kaubanduskeskuse parklas on tobe seista tumma võtmepulti klõpsides.

Teemad
Alati olemas

Kahju on alati ootamatu

Kui see juhtub, siis võta meiega ühendust. Anname nõu ja aitame Sind lahendusele lähemale.

Helista 666 0300 Esita kahjuteade