Hea teada! Millised reeglid kehtivad kergliikuritele mujal Euroopas?

19. juuli 20222 minut(it) lugemist
Hea teada! Millised reeglid kehtivad kergliikuritele mujal Euroopas?

Kergliikur on üha populaarsem liiklusvahend, kuid paraku saadavad neid ka õnnetused. Vaata, millised reeglid kehtivad tõuksidele üle Euroopa!

Politsei tutvustab oma Facebooki lehel kergliikureid puudutavaid reegleid mujal Euroopas. Elektriliste tõukerataste suur levik ja nendega sageli juhtuvad liiklusõnnetused on pannud nii mitmedki riike reegleid üle vaatama ja sellest tulenevalt on nõuded sõidukile ja juhile ajas muutuvad. Igal juhul reisile minejal oluline teada!

  • paljudes Euroopa riikdes kehtivad elektrilisele tõukerattale samad reeglid, mis jalgrattale ja kõnniteel sõitmine on täielikult keelatud või lubatud jalakäija kiirusega. Kergliikurid on suunatud jalgrattateedele ja nende puudumisel sõidutee paremasse äärde (teedel, kus lubatud kiirus ei ületa 50 km/h).
  • isiklikku või renditavat kergliikurit puudutavad reeglid võivad olla erinevad. Kiivri kasutamine on mõnes riigis kohustuslik, enamikes tugevalt soovitatav.
  • Norras on renditavate kergliikurite kasutamine keelatud 23:00-05:00 ja Soomes nädalavahetustel 00:00-05:00 ja nädala sees on öösiti kiirus piiratud 15 km/h peale. Põhjuseks kergliikurite sage kasutamine alkoholi tarvitanuna ja sellest tingitud õnnetused.
  • Hispaanias kehtivad kergliikurijuhtidele rikkumiste puhul samad karistusmäärad, mis autojuhtidele. Mobiiltelefoni või kõrvaklappide kasutamine 200 eurot, reisija sõidutamine 100 eurot. Alkoholi tarvitanuna 0,25 mg/l või rohkem 500 eurot, 0,50 mg/l või rohkem 1000 eurot.
  • Taanis on elektrilise tõukeratta suurim lubatud mass 25 kg.
  • osades riikides nõutakse teatud vanuseni jalgratta juhtimisõiguse olemasolu. Ka Eestis peab 10-15 aastane omama liikluses osaledes jalgratta juhtimisõigust.
  • Inglismaal, Saksamaal, Hollandis, Prantsusmaal ja alates 2023 Norras, peab elektriline tõukeratas olema kindlustatud.

Et probleeme vältida, tutvu enne elektrilise tõukeratta kasutamist selles riigis kehtivate reeglitega.

Õnnetusjuhtumikindlustus

Õnnetus ei hüüa tulles! Vali parim kaitse!

Alusta kindlustamist