IIZI alustab „Kehva Ilma kindlustuse“ müüki

1. aprill 20193 minut(it) lugemist
IIZI Kindlustusmaakler Kehva Ilma kindlustus

Tänasest on võimalik kõigil kindlustada end Eesti kehva suusailma vastu. Kindlustus on sobiv neile, kes ei ole rahul ilmataadi tegevusega näiteks sünnipäevade, pulmade või muude vabas õhus organiseeritud üritustega ning neile, kes tunnevad, et halb ilm segab nende igapäevast elu.

2018. aasta statistika näitab, et üle 60% korraldatud üritustest tuli läbi viia vihmas ja jahedas ning 27% pidid ürituse läbi viima lausa lörtsi või lumesadu trotsides. Eestlaste seas on levinumad pettumust valmistavad üritused jaanipäev ja jõulud.                                                              

„Kuigi eestlane on harjunud erinevate katsumustega, siis vihma ja külmaga on keeruline ka kõige kogenenumatel õiget meeleolu hoida,“ kommenteerib IIZI turundus- ja müügijuht Maria Plees. Harvad ei ole juhtumid, kus kaua oodatud kuupäeval ilm kogu sündmuse rikub.

„Kehva Ilma kindlustus“ annab võimaluse kindlustada kahel perioodil aastas, mil ootused ilma osas on äärmiselt erinevad. Suvepakett, mis kestab maist augustini, keskendub päikeselistele päevadele ja talvepakett, mis kestab novembrist veebruarini, arvestab lume osakaaluga.

Kaks korda aastas viiakse läbi põhjalik riskianalüüs päikeseliste ja lumiste ilmaolude suhtes. Analüüsis osalevad sõltumatud ja ülikogenenud sünoptikud aga ka tunnustatud kohvipaksu ja seapõrna ennustajad. Lisaks on olulisel kohal ka kindlustusvõtja ettevalmistused – näiteks vihmavarju, kummikute ja keepide varumine, samuti aastaringselt piisavas koguses vitamiinide tarbimine (perearsti järelevalve all).

Kindlustuse aastamakse sõltub peamiselt ilmariskidest ning keskmiseks hinnaks on 345 €. Kindlustus sõlmitakse personaalse kohtumise tulemusena. Klient peab esitama suve- või talveplaanide kuupäevad, mida võrreldakse kogutud andmete ja ilma riskikoefitsiendiga. Samuti tuleb kohapeal läbida kiirtest, millega kinnitatakse halva ilma üle mitte rõõmustamise tõenäosus.

Kahjude hüvitamiseks tuleb olukord dokumenteerida ja võtta videosse, vahelduva pilvisuse ja arusaamatu ilma korral tuleks kohale kutsuda IIZI ilmakäsitluse spetsialist (24/7 kättesaadav). Samuti on tähtis kindlustusvõtjat valdavaid emotsioone võimalikult täpselt kirjeldada ning võimalusel sündmuskohal koheselt ka kirja panna. Hüvitis makstakse välja, kui pettumus on täielik.

Enne, kui kindlustad, pea hoogu… Täna on nimelt RAHVUSVAHELINE NALJAPÄEV!
Ära unusta sõpradele tünga teha! 🙂