IIZI annab tänavu hoogu Eesti laskesuusatamise koondisele

28. november 20222 min lugemist
IIZI annab tänavu hoogu Eesti laskesuusatamise koondisele

Eesti suurim kindlustusvahendaja IIZI asus toetama Eesti laskesuusatamise koondist, kuhu kuuluvad nii juuniorid, noored kui täiskasvanud laskesuusatajad.

Kui möödunud hooajal alustati koostööd ELSF-iga toetades juunioreid ja noori, siis tänaseks on IIZI-ist saanud terve koondise sponsor.

”Möödunud hooaeg näitas, et laskesuusatamine on liikumas faasi, kus uued tulijad hakkavad järjest rohkem ilma tegema,” kiidab IIZI tegevjuht Igor Fedotov noorte ambitsioonikust. ”See on väga hea, sest meil on vaja tugevat meeskonda, et ka teatesõitudes pürgida paremate sekka ja võtta rohkem kohti esikümnetes,” sõnab Fedotov, kellele jättis sügava mulje ka möödunud hooaja Otepää MK etapp. IIZI tegevjuhi sõnul loob kogu koondise toetamine paremad arenguvõimalused just noortele aidates seeläbi kaasa tugevale järelkasvule Eesti laskesuusaspordis.

Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni presidendi Tarmo Kärsna sõnul on toetajate panus Eesti laskesuusatamisesse on väga oluline, et koondis saaks käia vajalikes välislaagrites ja katta muid kulusid. „IIZI näitas juba eelmisel hooajal noori toetades, et usub Eesti laskesuusatamise tulevikku. IIZI-ga koostöö pikendamine vaid kinnitab, et tegemist on tõeliselt kindla partneriga, kelle toel üha paremate tulemuste poole püüelda,“ sõnab Kärsna.

Homme, 29. novembril stardib Soomes laskesuusatamise maailmakarikasari, kus võistlustulle asuvad kõik maailma tipplaskesuusatajad. Maailmakarikasarja avaetapil Kontiolahtis stardivad naistest Tuuli Tomingas, Regina Ermits, Susan Külm ja Johanna Talihärm, meestest Rene Zahkna, Kristo Siimer, Raido Ränkel ja Robert Heldna. Kontiolahti maailmakarika etapp algab homme meeste individuaaldistantsi võistlusega. Maailmakarikasarja avanädalal selguvad parimad ka teatesõidus, sprindis ja jälitussõidus.