IIZI Kindlustusmaakler AS tegevjuhtkond ostis enamusosaluse IIZI Group AS-is

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

IIZI Group AS teatab, et IIZI Kindlustusmaakler AS tegevjuhtkond ja võtmetöötajad eesotsas ettevõtte tegevjuhi Igor Fedotoviga omandas senistelt omanikelt enamusosaluse IIZI grupis. Peamiseks ajendiks selle sammu tegemisel oli IIZI grupi äritegevuse jagunemine kahte suunda, kus edukas startup Insly pakub tarkvara globaalsele turule ja turuliider IIZI keskendub uute ja huvitavate kindlustusvahenduse teenuste pakkumisele. Tehing loob tänasele tegevjuhtkonnale suuremad võimalused edasiseks äritegevuse arendamiseks kindlustusvahendus teenuse valdkonnas. 

IIZI Group AS on 100% Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis vahendab kindlustusmakseid aastas 60 miljoni euro eest ning kuhu kuuluvad IIZI Kindlustusmaakler AS, Insurance Broker Services OÜ, SIA IIZI Brokeris, SIA IIZI ja IIZI Firstbrokers OY. Tehingu tulemusena saab ettevõtte suurimaks aktsionäriks Igor Fedotov. Igor Fedotov omab 17 aastast kindlustuskogemust ning on juhtinud IIZI Kindlustusmaakler AS-i aastast 2010. 

“Vaadates IIZI grupi tänaseid arenguid, on tegemist loogilise investeeringuga,“ kommenteerib tehingut Igor Fedotov. Endiste suuromanike huvi on pühendada ennast 100% kindlustuse tarkvara idufirma www.insly.com arendamisele, samas kui IIZI Kindlustusmaakleri tegevjuhtkond on huvitatud kindlustusvahenduse äritegevuse edendamisest. „Tahame olla veelgi professionaalsemad kliendi esindajad sellel keerulisel ja konkurentsitihedal kindlustusmaastikul,“ lisas Fedotov. 

Üks senistest IIZI grupi suuromanikest Risto Rossar rõõmustab samuti: „Aktsiate müük juhtkonnale,  kellega sa oled pikka aega koostööd teinud ja kelle suhtes sul on 100% usaldus, on minu arvates alati win-win tehing, sest see annab sulle võimaluse elus edasi liikuda ja juhtkonnale super motivatsiooni ettevõtet edasi arendada, millest võidavad kõik aktsionärid ja ka kliendid.“ 

Nüüdseks 15 aastat kindlustusvahenduse teenust pakkunud IIZI Group AS jätkab kindlalt tegutsemist kindlustusvahenduse turul, olles suurim kindlustusmaakler Eestis ja omades kolmandat positisiooni Lätis. Kindlustusvahenduse äri tehakse sellele lisaks ka Soomes. 

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti suurim kindlustusvahendus ettevõte, olles samas ka esimesi ettevõtteid, mis alustas kindlustusteenuse pakkumist internetipõhiselt. Täna pakutakse kvaliteetset maakleriteenust väike- kui ka suurklientidele läbi personaallahenduste ja suurima internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 22%-lise turuosa. Rahvusvaheliselt ollakse esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS pakub tööd üle 150 inimesele.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, Nupp_Liitun-Uudiskirjaga
siis suurepärane võimaluse selleks on IIZI uudiskiri.