IIZI soovitab! Ära riski ja hoia pikivahet!

20. jaanuar 20222 minut(it) lugemist
ara riski ja hoia pikivahet

Enim õnnetusi juhtub küll parklates, kuid suure osa avariidest moodustavad ka tagant otsasõidud. Üldjuhul on põhjuseks liiga väike pikivahe ja kõrvalised tegevused autoroolis. Vaata videost, mis juhtub kui pikivahet ei hoita!

Politsei tuletab meelde, miks on pikivahe oluline ja kuidas seda hoida. Olukorra tõsidust illustreerib ka video, mida näeb allpool.

  • asulasisesel teel peab aeg, mis kulub üksteise järel liikuvate sõidukite vahelise pikivahe läbimiseks, olema normaaltingimustel vähemalt kaks sekundit ja asulavälisel teel vähemalt kolm sekundit;
  • juht peab vastavalt sõiduki kiirusele ning tee- ja ilmastikutingimustele hoidma sellist pikivahet, mis võimaldab vältida otsasõitu ees ootamatult pidurdanud või seisma jäänud sõidukile;
  • jälgi liiklust kaugemale ette, nii ei tule eespool liikujate käitumine sulle ootamatult. Sina võid olla väga hea reaktsiooniga aga kui kindel oled enda järel liikujas?
  • mida väiksem on sõidukite vaheline pikivahe, seda lihtsamini saab alguse järjekordne ummik. Esimene pidurdab natuke, tagumine väheke rohkem ja 5-6 auto jääb juba seisma…
  • videosalvestuselt leiad ka hea näite sellest, miks tasub enne sõidu alustamist sõiduk lumest puhtaks teha. Samasugune võib tulemus olla ka järsemal pidurdamisel.

IIZI soovitab: praegusel libedal ajal pikeneb autode pidurdusteekond ja kõksud on lihtsad tulema, mistõttu on pikivahele tähelepanu pööramine veelgi olulisem. Kui aga juhtub, siis lisaks liikluskindlustusele on abi kaskost, sest viimane hüvitab just Sinu autole tekkinud kahjud. Avarii puhul ära kõhkle ja helista numbril 666 0300. Aitame igas olukorras ja anname juhiseid, kuidas edasi tegutseda.

Mis juhtub, kui pikivahet ei hoia. Vaata videot SIIT!

Allikas: Liiklusjärelevalvekeskus