”IIZI soovitus” on kuldaväärt! Tuletame meelde, miks COVID kaitse on endiselt oluline

28. september 20223 minut(it) lugemist
”IIZI soovitus” on kuldaväärt! Tuletame meelde, miks COVID kaitse on endiselt oluline

Turism on tänasel päeval mõjutatud suuresti koroonaviirusest. Tuletame meelde, miks on reisile minnes mõistlik valida parim COVID kaitse ning millist väärtust kannab endas ”IIZI soovitus”.

Koroonaviirus ei ole kuhugi kadunud, mistõttu on reisimine täiesti uue tähenduse saanud. Näib, et kõige targem on viiruse olemasoluga leppida ning end parimal võimalikul viisil kaitsta. Tuletame meelde, miks on COVID kaitse reisikindlustuse valimisel oluline ja miks on mõistlik lähtuda ”IIZI soovitusest.” 

”IIZI soovitus” aitab sobiva kindlustuskaitse valimisel 

Kindlustuslepingu sõlmimisel kiputakse tihti valima peamiselt soodsaima hinna alusel. Paraku on reisikindlustus tänases olukorras kliendi vaates üks kõige nüansirikkamaid kindlustusliike. Keeruka kindlustuslepingu sõlmimisel on reisisellil mõistlik kasutada maaklerit, kes asjatundjana aitab kindlustusandjate esitatud teavet tõlgendada, reisija vajadustele ja reisi eesmärgile vastava kindlustuskaitse leida ning anda konkreetse soovituse, missuguse kindlustuslepingu peaks sõlmima. “Kui klient ei järgi kutselise nõuandja ehk maakleri soovitusi, peab ta arvestama vale otsuse tegemise võimalusega,” rõhutab IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuht Pille Plees. Kliendil on alati võimalus maaklerilt küsida, milles täpsemalt seisneb “IIZI soovitus” ja tema enda valitud variantide erinevus. 

Mida tähendab parim COVID kaitse? 

“Soovitame alati oma pakkumusel parima COVID kaitsega kindlustuslepingut koos omapoolse põhjaliku selgitusega,” ütleb Plees, kelle sõnul saab laias laastus reisikindlustuse katteid jagada kolmeks: meditsiiniabi kindlustus, reisitõrge ja pagasikindlustus. “Parimat COVID kaitset soovitades on IIZI esmajärjekorras lähtunud kõige olulisemast, st inimese tervisest ja seetõttu soovitame alati parima COVID meditsiiniabi kaitsega kindlustust,” sõnab spetsialist. Teise olulise kriteeriumina on soovituses võetud arvesse COVID-iga seotud reisitõrke kahjude hüvitamine. “Selle kaitse juures on oluline nii reisi ärajäämine koroonaviirusesse haigestumise korral kui ka reisiplaanide muutus juhul, kui koroonasse haigestumine toimub reisil olles ning selle tõttu reisiplaanid muutuvad ja tekivad lisakulud,” selgitab tootejuht, et lisakuludeks võivad olla nii uued tagasisõidupiletid, majutus kui palju muud.

Põdesid läbi? Oluline on tutvuda tingimustega  

Teada on, et ka varasemalt läbipõdenud ja vaktsineeritud inimesed võivad uuesti koroonasse haigestuda, mistõttu võib reis katkeda või sootuks ära jääda. Koroonaviiruse läbipõdenutel tasub kindlasti jälgida, kas ja millistel tingimustel neile reisikindlustust koos COVID kaitsega pakutakse. Näiteks pakuvad osad kindlustusandjad reisitõrke kindlustuskaitset vaid neile, kellel on olemas negatiivne PCR-test, mis on tehtud teatud aeg peale läbipõdemist, kuid enne reisikindlustuse ostmist.  

Tavapärased riskid ei ole kuhugi kadunud 

Reisimist võivad jätkuvalt mõjutada näiteks reisija haigestumine enne reisi, streikivad lennufirmad, kadunud või hilinenud pagas, vulkaani ootamatu aktiviseerumine, terrorismiakt, lennugraafikute muudatused, ürituste tühistamine või edasilükkamine jms. Tasub läbi mõelda, millise transpordivahendiga reisitakse, mis väärtusega on kaasavõetav pagas ning mis on Sinu reisi eesmärk (puhkus, treeninglaager, ärireis jne). „Hea reisikindlustus võiks täna kindlasti sisaldada lisaks võimalikult suure kindlustussummaga meditsiiniabikindlustusele ka reisitõrke ja reisitõrke lisakaitse- ning pagasikindlustust,” rõhutab Plees. Pea nõu kindlustusmaakleriga ja leia just Sulle sobiv kindlustuslahendus. 

Reisikindlustus

Tagab muretud reisi- ja puhkuseplaanid!