Inimeste teadlikkus reisikindlustusest tõuseb iga aastaga

1. jaanuar 20153 minut(it) lugemist

IIZI Kindlustusmaakler AS poole pöörduti aastal 2015 reisikindlustuse sooviga üle 260 000 korra. See on ligi 62% rohkem kui aastal 2014. Inimeste teadlikkus reisikindlustusest ja selle vajalikkusest on viimastel aastatel järjest enam tõusnud. Kasvanud on ka huvi täiendavate kaitsete järgi, et reisile minnes olla parimal viisil kaitstud.

„Aastaga on tõusnud inimeste huvi reisikindlustuse kaitsete vastu. Küsitakse rohkem, mida kindlustuspakkumised katavad ja mida mitte. Hind ei ole enam peamiseks otsuse langetamise teguriks. Kindlasti avaldavad suurt mõju maailmas toimuvad sündmused. Nii loodusõnnetused, lennufirmade pankrotid, streigid kui ka muud ärevad kriisiolukorrad“, kommenteeris IIZI reisi- ja õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Moonika Kaste.

IIZI statistika põhjal üle 70% reisikindlustustest tehakse koos täiendavate lisakaitsetega erinevate riskide vastu. Enamlevinud reisikindlustuse lisakaitsed on pagasikindlustus ja reisitõrkekindlustus.

Üle 10% IIZI reisikindlustustest tehti eelmisel aastal koos spordi lisakaitsega. Kui reisil plaanitakse tegeleda spordiga, osaleda treeningutel või võistlustel, tuleks arvestada sellega ka kindlustuse tegemisel ning oma soovist ka kohe teada anda. Kindlustatakse sõpruskondade suusareise, erinevaid spordivõistluse ja treeningutega seotud reise ning suviseid purjetamise reise. Kui vastav lisarisk ei ole kindlustamisel valitud, siis seltsil ei ole ka kohustust kahjusid hüvitada õnnetusjuhtumi toimumise korral, mis on aset leidnud sportimisel.

Täiendava reisitõrke lisakaitse valis eelmisel aastal juurde 3,6% kindlustuse ostjatest. See annab laiema kaitse kui seda tavapärane reisitõrkekindlustus võimaldab ja katab juhtumid, mis tulenevad streigist, pankrotist, lennugraafiku muudatustest, loodusõnnetustest ning ürituste ärajäämisest. Kõik kindlustusseltsid täiendavat lisakaitset ei paku ja seltsiti on ka kaitsete sisu erinev. Seepärast tuleb kaitsed enne kindlustuse ostmist tähelepanelikult alati üle vaadata, mis on antud riski alt kaetud ja mis mitte. Lisaks tuleks täiendav lisakaitse valida võimalikult varakult peale piletite ostmist, sest teatud seltsidel on kindlustuse kehtima hakkamise osas kindlad reeglid ning viimasel minutil kindlustamisest ei ole enam palju abi.  

Enamus reisikindlustuse poliise tehti aastal 2015 läbi internetikeskkonna. IIZI vahendusel on võimalik kiiresti ja lihtsalt võrrelda 9 erineva seltsi reisikindlustuse pakkumisi. Koostööd tehakse usaldusväärsete kindlustusseltsidega, nii Eesti turul tegutsevate kui ka välisseltside reisikindlustuse pakkujatega, et tagada võimalikult lai valik ja paindlikud võimalused sobivaima kindlustuse leidmiseks.

Võrdle erinevate seltside pakkumisi ja osta endale sobivaim reisikindlustus >>
Enne kindlustamist tutvu reisikindlustuse tingimustega või konsulteeri spetsialistiga numbril 16660. 

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, Nupp_Liitun-Uudiskirjaga
siis suurepärane võimalus selleks on IIZI uudiskiri.