Kahju korral on hilja kodukindlustusele mõtlema hakata

15. aprill 20242 minut(it) lugemist
Kahju korral on hilja kodukindlustusele mõtlema hakata

Kindlustuse poole vaadatakse sageli siis, kui juhtunud on kahju. Tegelikult tuleks oma vara kaitsmisele mõelda palju varem ning aeg-ajalt ka oma olemasolevad kindlustuskaitsed üle käia. IIZI kindlustusspetsialist Leie Veilberg annab nõu, mida kodukindlustuse valikul silmas pidada.  

Sügisel käis meediast läbi Viljandi kortermajas gaasiseadmest alguse saanud põleng, kus tule-, suitsu- ja veekahjustuste tõttu jäid ajutiselt koduta neljakorruselise kortermaja elanikud. Loo tegi veelgi traagilisemaks asjaolu, et kuigi osad sealsed korterid olid omanike poolt kindlustatud, siis majakarp koos katusega, korteriühistu poolt mitte. 

Korteriomandi kindlustus kaitseb ühistu riskantsete otsuste eest

IIZI Tallinna esinduse kindlustusspetsialisti Leie Veilbergi sõnul on igal korteriomanikul võimalik koos korteriga kindlustada ka selle juurde kuuluv mõtteline osa kortermajast korteriomandi kindlustusega. „Sel juhul maksab kindlustus kahju korral sinu osa maja karbi taastamiskuludest,“ sõnab kindlustusspetsialist. 

 

Kortermaja põleng tekitab lisaks suitsu- ja veekahjusid, mis tingivad vajaduse välja vahetada nii mööbel kui riided, samuti leida ajutine elukoht. “Inimesed arvavad ekslikult, et kui tegemist on kasutatud asjadega, siis neid kindlustus ei hüvita”, ütleb Veilberg. „Tegelikult hüvitatakse uute asjade ostukulu ja vajadusel ajutise elukoha üürikulu seniks, kuni korteri taastamistööd käivad“, lisab ta. Samuti on abi vastutuskindlustusest, kui sinu korterist alguse saanud tulekahju või veeavarii kahjustab naaberkorterit. “Kuigi naabri kodukindlustus teeb sealsed kahjud korda, siis tehtud kulud nõutakse sinult hiljem tagasi”, möönab kindlustusspetsialist, et sellisel juhul on abiks vastutuskindlustus. 

 

Mida vähem raha, seda parem võiks olla kodukindlustus 

 

Paljudel on rasked ajad ja kulusid hoitakse kokku, kuid kodukindlustus pole see koht. IIZI pakub oma klientidele kuumakse võimalust, mis on hea viis oma kulude hajutamiseks. “2-toalise korteri kindlustusmakse koos vastutuskindlustuse ja ajutise elamiskoha üürikulu kaitsega erineb tavalisest kodukindlustusest, kus neid kaitseid sees ei ole, kõigest 3-4 eurot,” selgitab spetsialist ja lisab, et ühes kuus mõni euro kallim kindlustus pakub südamerahu ning päästab kahju korral kopsakast lisakulust. 

 

Lihtsalt kodukindlustuse lepingust ei piisa, vaid sellest võiks ka päriselt kahju korral abi olla. IIZI on näoga alati kliendi poole. “Aitame, nõustame ja soovitame, et klient saaks oma kodule sobivaima lahenduse. Kui sa kasvõi korra oled spetsialistiga oma kodukindlustuse kaitsed läbi rääkinud, siis on tunne kindlam,“ soovitab kindlustusspetsialist, et nii teab inimene, mida kahjude korral teha ja millistel juhtudel võib julgelt kindlustuse poole pöörduda. 

 

📍 IIZI Tallinna esinduse leiab teadus- ja ärikvartalist Tehnopol aadressilt Mäealuse 2/1. Kindlustusspetsialist Leie Veilberg aitab ja nõustab kliente neile sobivaima kindlustuse valikul. Tule kohale või võta ühendust telefonil 666 0300 või tallinn@iizi.ee.

Kodukindlustus

Hoiab Sinu kodu ja seal olevat vara. Vali parim kaitse!

Alusta kindlustamist