Kas käivitad oma diiselmootoriga autot õigesti?

24. oktoober 20222 minut(it) lugemist
Kas käivitad oma diiselmootoriga autot õigesti?

Diiselmootoriga sõiduki käivitamisel tuleb olla pisut kannatlikum ja käivitada auto alles siis kui eelsüüteküünlad on soojaks läinud.

Diiselmootorid on oma olemuselt bensiinimootoritest erinevad ning see tähendab ka seda, et nendega tuleb teisiti ümber käia, eriti talvel, kus tuleb pingsalt hoida pilku armatuurlaual. Seega, kuidas panna külmemate kraadidega diiselmootor käima nii, nagu tootja on ette näinud?

Eelsüüteküünlad

Diiselmootorite oluliseks osaks on eelsüüteküünlad, mil on kriitiline roll auto käivitamisel. Need vajavad aga veidi aega soojenemiseks, eriti külmade ilmade puhul. Kui plusskraadidega kulub töötemperatuurile jõudmiseks sekund või uuematel autodel vähemgi, siis paukuva pakasega kulub neil veidi kauem aega.

Eelsüüteküünlad

Seega tuleb diiselmootorit käivitada järgmiselt: keera süüde sisse, et armatuurlaual hakkaks tulukesed põlema. Kui need põlevad, otsi spiraali meenutavat märki ning hoia sel silm peal. Kui see kustub, siis võib julgelt võtit edasi keerata ning auto käivitada.

Lisaks auto tervise hoidmisele toob eelsüüteküünalde soojenemise ootamine kaasa selle, et auto läheb kenasti probleemideta käima. Need, kelle autod käivituvad moodsalt nupuvajutusest ei pea väga muretsema, sest auto elektroonika hoolitseb ise selle eest, et kõik õigesti tehtud saaks.

Õige kütus

Kuid selleks, et eelsüüteküünaldest üldse tolku oleks, pead tegema kindlaks, et autos on kütus, mis talve vastu peab. Kui diisel paaki ära jäätub, siis kuigi kaugele sõiduga ei jõua.

Teemad
Alati olemas

Kahju on alati ootamatu

Kui see juhtub, siis võta meiega ühendust. Anname nõu ja aitame Sind lahendusele lähemale.

Helista 666 0300 Esita kahjuteade