Kas reisikindlustusest on abi terrorirünnaku korral?

1. jaanuar 20153 minut(it) lugemist

Tänaste uudiste valguses, nii Türgis kui Nice’is toimuvaga arvestades, on kindlustusseltsid asunud reiskindlustuse tingimusi üle vaatama ja vajalikke muudatusi tegema. Eestlasi puudutav oht ei ole seni olnud nii lähedal ja nii reaalne.

Kindlustusseltside poolt pakutavad võimalused ja kindlustuskaitsed on hetkel terrorismi, sõja, kodusõja, rahutuste ja mässu puhul väga erinevad. Eelnevalt nimetatud ohtude käigus tekkinud juhtumid on kas täielikult välistatud või pakuvad üksikud kindlustusseltsid võimalust terrorismi kindlustuskaitset teatud ulatuses juurde osta (näiteks Bupa Global, Seesam, PZU, Gjensidige ja BTA).

Nagu kõikide teiste kindlustuskaitsetega, võivad olla ka terrorismi kindlustuskaitse puhul kindlustusseltside poolt kehtestatud reeglid kindlustuspoliisi sõlmimisel. Piirangud võivad puudutada  kindlustuskaitseid (reisitõrge, pagas ja meditsiini-abikindlustus), kindlustus territooriumit ja hüvitatavat summat.

Soovitame alati enne reisikindlustuse poliisi sõlmimist pidada nõu IIZI spetsialistidega, et kindlustus arvestaks Sinu reisiplaanidega ja sisaldaks vajalikku kindlustuskaitset!

Kuna iga juhtum on erinev, siis osad kindlustusseltsid on valmis olukordi eraldi üle vaatama ja hindama. Igal juhul tasub kindlustusseltsi poole pöörduda info ja abi saamiseks.

Euroopa piires reisides on meditsiiniliseks abiks Euroopa ravikindlustuskaart. Eelduseks on kehtiv ravikindlustus, kaart on kaasas ja ka selles riigis aktsepteeritakse kaarti. Sellisel juhul on tagatud meditsiiniline abi võrdsetel tingimustel asukohariigis elavate ravikindlustatud inimestega. Kaart ei ole aga piiramatu kattega, st ei ole kaetud kõik tekkida võivad kulutused, näiteks kannatanu koju toomine eritranspordiga jne.

IIZI 7 olulist nõuannet, kui oled reisimas keerulise siseriikliku olukorraga piirkonda:

  1. Reisiplaanide tegemisel uuri lähemalt piirkonda, kuhu oled reisimas, ja mõtle läbi sealsed võimalikud ohud
  2. Vahetult enne reisile minekut tutvu veelkord hetkeolukorraga sihtpiirkonnas ja läbitavates transiitpunktides
  3. Registreeri reisiplaan alati välisministeeriumi kodulehel
  4. Kohapeal kuula ja järgi ametivõimude soovitusi, hoiatusi, keelde, käske. Võta neid tõsiselt!
  5. Väldi suuremate kogunemiste, rahvaürituste ja meeleavalduste külastamisi.
  6. Liikudes metroojaamas, kaubanduskeskuses, turul, kinos, kontserdil ja teistes rahvarohketes kohtades ole ise väga tähelepanelik!
  7. Terrorirünnaku korral anna enda olukorrast koheselt teada lähedastele ja välisministeeriumile.

Eesti Vabariigiriigi välisministeerium on erinevates olukordades abiks ja jagab põhjalikumaid nõuandeid, et aidata välisriigis viibivaid kodanikke.

Reisiplaanide kindlustunde hoidmiseks soovitavad IIZI kindlustusspetsialistid sõlmida reisikindlustuse kohe kui on teada täpsed reisikuupäevad ja tehtud esimesed kulutused reisile.

Võrdle erinevate seltside pakkumisi ja osta endale sobivaim reisikindlustus siit!
Enne kindlustamist tutvu tingimustega või konsulteeri spetsialistiga numbril 16660.

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi.