Kas tead, mis vahe on ääretuledel, parktuledel ja gabariidituledel?

9. jaanuar 20231 minut(it) lugemist
Kas tead, mis vahe on ääretuledel, parktuledel ja gabariidituledel?

Pimedal ajal veendu, et sinu sõiduki tuled on töökorras ja põlevad. Praegusel ajal pole tänavavalgustus nähtavuse tagamiseks kindlasti piisav.

Kas tead millises tulede lüliti asendis sinu sõidukil põlevad lähituled koos ääretuledega või millal viimati tegid enne sõidu alustamist tiiru ümber sõiduki veendumaks, et kõik tuled on töökorras?

Politsei kirjutab oma Facebooki lehel, et valge ajal võib lähitulede asemel kasutada päevatulesid. Päevatuled võivad põleda ilma ääre- ja numbrituledeta. Muuseas, vanasti nimetati ääretulesid ka gabariidituledeks või parktuledeks. Seega pealkirjas esitatud küsimus oli väikse trikiga.

Pimeda aeg on ajavahemik ehast koiduni, kui loodusliku valguse vähesuse tõttu on nähtavus alla 300 meetri.

Liikluses liigub pimedal ajal üksjagu sõidukeid, mille „saba“ on pime. Päevatuled teevad sõiduki nähtavaks päevasel ajal ja seda eestpoolt. Pimedal ajal ei ole päevasõidutule valgustugevus piisav ja “pimeda sabaga” sõiduk teel on samas suunas liikujatele raskesti märgatav ning halva nähtavuse korral lausa ohtlik.

Tee endale selgeks, millise tulede lüliti asendi puhul sõidukil vajalikud tuled põlevad ja kasuta vastavalt nähtavusele ja ilmastikule õigeid tulesid. Nii näed sina paremini ja teised näevad sind.

Teemad
Alati olemas

Kahju on alati ootamatu

Kui see juhtub, siis võta meiega ühendust. Anname nõu ja aitame Sind lahendusele lähemale.

Helista 666 0300 Esita kahjuteade