Kaskokindlustus erilistele ja hinnalistele sõidukitele

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

Mida kallima sõidukiga on tegu, seda suurem on huvi kaskokindlustuse vastu. Paraku võivad selliste autode omanikud sattuda olukorda, kus kaskokindlustuse sõlmimine on raske ja reeglina tuleb arvestada ka kõrgema kindlustusmaksega.

Kaskokindlustus-erilistele-ja-hinnalistele-sõidukitele

IIZI poole pöördutakse umbes paar korda nädalas sooviga kindlustada erilisemaid ja luksuslikumaid sõidukeid. Värskematest näidetest saab välja tuua Aston Martin DB 9, Mercedes SLS AMG, Tesla Model X ja Maserati.

Kui kindlustusseltside pakkumisi vaadata, siis üldiselt on välja kujunenud margid või mudelid, mida seltsid soovivad rohkem kindlustada, ja teised, mida soovitakse vähem kindlustada. Tavaliselt joonistub see kenasti välja ka kindlustusseltside poolt pakutavates maksetes, mis võivad ühele sõidukile erineda mitu korda. Nii võib juhtuda, et erilisemate kindlustussoovide puhul ei ole kindlustusandjad valmis vastavat kaskokindlustuse pakkumist tegema.

Kindel on see, et kindlustusmakse vastab kindlustatava riski suurusele ehk et kui tegemist on kalli ja erilisema autoga, siis tuleb paraku arvestada ka veidi suurema kindlustusmaksega. Välja ei saa tuua ühte kindlat reeglit, et üks kindlustusselts on nõus erilisi autosid kindlustama ja teine mitte, vaid kõik sõltub konkreetsest sõidukist ja ka kindlustusvõtja kahjuajaloost.

Kindlustusseltside kommentaarid:

  • Erilahendusena on võimalik kindlustada kõiki autosid, olenemata vanusest ja aastakäigust. Teatud juhtudel võib kindlustusseltside poolt jääda pakkumine tegemata, sest hind võib tulla lihtsalt liiga kõrge ja kliendis ei soovita pahameelt tekitada.
  • Raskendatud on pakkumiste tegemine, kus soovitakse kindlustada sõidukit, millel puudub Eestis margiesindus või sõidukit pole võimalik remontida Eestis, näiteks Ferrari, Aston Martin ja Tesla. Peamiseks põhjuseks on siin asjaolu, et kahju korral on klientide teenindamise võimalused piiratud.
  • Palju sõltub ka kliendist ja riskigrupist. Näiteks noored juhid, kel veri vemmeldab ja kes soovivad kindlustada autosid, nagu Lexus IS-F, Mercedes-Benz C63 AMG, BMW М3 jms erimudeleid, millega käiakse ka ringrajal. Noorte juhtide ja selliste autode puhul on kahju väga sagedane.

Loe tervet lugu Autolehest (08.03.2017)
Autor: Margus Pipar

Võrdle kaskokindlustuse hindu ja tingimusi

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!