Kaskokindlustus: kuidas võib ilm Sinu autole ohtlik olla?

12. juuni 20203 minut(it) lugemist
Kaskokindlustus kuidas võib ilm Sinu autole ohtlik olla

Kahjuks looduse vastu ei saa ning kuigi teatud ilmastikuolusid on võimalik ette prognoosida ning nendeks valmistuda, siis alati kõike vältida ei ole võimalik. Kuidas võivad erinevad ilmastikuolud Sinu autole ohtlikud olla? Nõu annab IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees.

Aina sagenevad tormid on ka Sinu autole ohuks

Kuuleme tormiteateid- ja prognoose viimasel ajal tihti ning lisaks Sinu kodule mõjutab tugev tuul ka maja ees parkivaid autosid. Tulenevalt praegusest olukorrast on sageli näiteks kortermajade parkimiskohtade osas puudus ning autod jäetakse halba aimata suurte või vanade puude alla.  Tugeva tuule tõttu murdnud puud või suuremad oksad kukuvad sõidukile ning tekitavad korralikke kahjusid, mis on hüvitatakse vaid kaskokindlustuslepingu alusel.

Liikluses on silmipimestav päike ohtlik

Ere päike on autoroolis äärmiselt häiriv ja ka ohtlik. „Tuleb ette juhtumeid, kus silmipimestav päike peegeldab selliselt, et kasu ei ole peeglitest ega ka kaamerast ning näiteks sõidetakse tagurdades otsa teisele sõidukile,“ nendib Kääramees. Autojuht võiks vahetult enne sõitma asumist üle vaadata võimalikud ennetavad abinõud. Näiteks head päikeseprillid, aknapuhastusvahend, töökorras kojamehed, toimiv päikesesirm ja muidugi oludele vastav sõidukiirus. Kevad toob kaasa ka suurema sõiduhimu ning pimestava päikese tõttu ei pruugi teist autojuhti märgatagi enne, kui õnnetus juba kohal on. Kahjud võivad ka väikestel kiirustel märkimisväärsed olla, näiteks hinnalisema sõiduki LED esitule hinnad võivad küündida kuni 2000 € ja rohkemgi.

Rahekahjud on tihti vältimatud

Üldjuhul on rahe väga ootamatu ning ohus on kõik sõidukid, mis ei ole pargitud katuse alla või garaaži. Sageli on juhuseid, kus suuremate raheterade tagajärjeks on mõlgid ja värvikahjustused. „Näiteks kapotile tekitatud kahjude tõttu võib juhtuda, et asendada tuleb terve detail ning kaskokindlustuseta tuleks endal rahakotti kergendada,“ lisab IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht.

Tugev vihmasadu toob kaasa üleujutused

Tugeva vihmaga võib juhtuda, et veetase tõuseb ning autod jäävad lõksu. Samuti on suure sajuga maa-alused parklad haavatavad, sest kanalisatsioonisüsteemid ei võta korraga sellist hulka vett vastu. Üldjuhul rikub autosse tungiv vesi sõiduki salongi ja elektroonikaseadmeid. Kuna tegemist on ootamatu ilmastiku sündmusega, siis kaskokindlustus võib olla ainus päästerõngas. „Kindlustusandjad pakuvad kaskokindlustuslepingu alusel hüvitist ka loodusõnnetuse tagajärjel tekkinud kahjude korral,“ kommenteerib Kääramees.

Sinu kaskokindlustus on siin!