Kaua tohib välismaise numbrimärgiga Eestis ringi sõita?

8. juuni 20222 minut(it) lugemist
Kaua tohib välismaise numbrimärgiga Eestis ringi sõita?

Kuidas tuleks välismaalt soetatud autoga seaduse järgi tegutseda ja kaua võib näiteks välismaise numbrimärgiga ringi sõita?

Transpordiameti kodulehel on väga selgelt välja toodud, et “liikluses kasutatav sõiduk tuleb registreerida viie tööpäeva jooksul pärast sõiduki Eestis kasutusele võtmist (üldjuhul pärast sõiduki riiki sissetoomist või tollivormistamist)”.

Seni teadaolevalt pole siiski ühtegi autojuhti selle eest karistatud, et ta välismaa numbrimärgiga ka peale viit päeva ringi sõidab.

Määravaks saab liikluskindlustus

Ka välismaalt ostetud sõidukite puhul on kohustuslik kehtiva liikluskindlustuse omamine ning enamikel juhtudel saabki just see tõik faktoriks, miks oma värske sõiduk transpordiametis esimesel võimalusel arvele võtta. Euroopa Liidust ostetud sõidukit on võimalik lühiajaliselt kindlustada, kuid EL-i väliselt ostetud sõidukitele tuleb teha piirikindlustus. Piirikindlustuse lepingu saab sõlmida Maksu- ja Tolliameti klienditeenindustes.

Eestis saab lühiajalist poliisi sõlmida kuni 30 päevaks. Sel juhul peab omanik kindlustusvahendajale saatma kõik vajalikud dokumendid nagu ostu-müügi leping, isikut tõendav dokument ja tehniline pass.

Arvestada tuleb ka sellega, et veel registrisse kandmata sõiduki puhul võtab kindlustuslepingu sõlmimine tavapärasest rohkem aega, mistõttu tasuks sellega tegeleda esimesel võimalusel.

Kõige targem on sõiduk esimesel võimalusel transpordiametis ära registreerida ning Eesti numbrimärgiga edasi sõita.

Liikluskindlustus

Iga sõiduk on erinev. Vali iiziklik kindlustus!