Kindlustamise uued trendid: töötajate tervis ja küberturvalisus

2. detsember 20202 minut(it) lugemist
Kindlustamise uued trendid töötajate tervis ja küberturvalisus

Kriisiaeg pani ettevõtjad ärikindlustusse senisest veelgi ratsionaalsemalt suhtuma. Millised on kindlustamise trendid täna?

Mis on täna populaarsemad kindlustamise võimalused kodumaiste ettevõtjate jaoks? 

Jätkuvalt on kõige populaarsemad sõidukiparkide kindlustuste erilahendused, järgnevad varadega seotud kindlustusteenused – vara- ja ehituskindlustused. Uue suunana on kasvanud IT- ja tehnoloogiaettevõtete huvi ja vajadus tegevuse kindlustamise vastu. Samuti kogub antud olukorras populaarsust tööandja ravikindlustus. 

Kas viiruskriis on muutnud ettevõtjate suhtumist kindlustamisesse? 

Keeruline olukord pani ettevõtjad mõtlema kindlustusteenustele, mida siiani vähem kasutati. Näiteks on fookuses tervisega seotud kindlustuslahendused, ennekõike tööandja ravikindlustus. Meie ärikliendi peamiseks motivaatoriks on töötajate kiire pääs eriarsti vastuvõtule, telemeditsiiniteenuste kasutamise võimalus ja vaimse tervisega seotud raviteenused. Ettevõtted pakuvad töötajatele ravikindlustust atraktiivse boonusena motivatsioonipaketis.

Teiseks tuntakse üha enam huvi, kuidas enda äri küberkurjategijate tekitatud kahjude vastu kindlustada, sest eriolukorra ajal toimus pettusi ja ründeid rohkem. Hea on tõdeda, et kindlustamisest ei ole kriisi ajal kergekäeliselt loobutud, vaid pööratakse rohkem tähelepanu lepingu sisule ning küsitakse nõu kindlustuskaitse paremaks tegemise osas. 

Milliste riskide peale ettevõtja kindlasti mõtlema peaks?

Kindlustada tuleks ohtude vastu, mis võivad ettevõtjale suurt kahju tekitada ja sellega koos äritegevust oluliselt takistada. Erinevatel tegevusaladel on fookuses erinevad riskid. Tavapäraste kindlustuste kõrval soovitame mõelda erinevatele vastutuskindlustustele, sealhulgas juhtivtöötajate vastutuse kindlustamisele. Varade kindlustamisel soovitame hinnata, kas varakahjuga võib kaasneda pikem äritegevuse katkemine ja kas on vaja kindlustada ärikelmustega seotud kahju, nt töötaja poolt sooritatud kuriteoga tekkinud kahju ettevõttele. Kuna enamikel ettevõtetel on infosüsteeme ja andmeid, siis tuleb üha enam kaaluda küberrünnete ja andmelekete kahjude kindlustamist.

Artikkel ilmus 26.11 EPL Oma Äri vahelehes