Kindlustusturul on vaikne surve hinnatõusuks

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

IIZI Kindlustusmaakleri värskest kindlustusturu ülevaatest selgub, et kuigi laias laastus on Eesti kindlustusturul hinnad stabiilsed, siis liikluskindlustuse hinnad võivad olla tõusuteel. Samuti on ette näha reisikindlustuse hindade kasvu seoses terrorisündmustega. Samal ajal on Eesti inimesed hakanud senisest rohkem kindlustama kodust vara.

iStock_000084090749_Full (väike)

Liikluskindlustuse hinnatõusu on võimalik vältida võrreldes pärast iga kindlustusperioodi kindlustusseltside pakkumisi. Seda kinnitab kindlustusmaaklerite statistika – kui on võimalik pakkumisi võrrelda, teevad inimesed liikluskindlustuse tehinguid vähemalt samas hinnavahemikus kui varasemalt. Keerulisem on olukord reisikindlustusega, mille hinnatõus tuleneb otseselt raskendatud rahvusvahelisest olukorrast.

IIZI reisi- ja õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuhi Moonika Kaste sõnul on kindlustusseltsid seoses sagenevate terroriaktidega asunud reisikindlustuse tingimusi üle vaatama ja muudatusi tegema. Tema sõnul on reeglistikud alles välja kujunemas ning seetõttu võivad erinevad ettevõtted pakkuda väga erinevate, kuid oluliste piirangutega tooteid.

“Soovitame seetõttu reisikindlustuse ostmisel terrorismi kaitsega tähelepanu pöörata kindlustuskaitsetele reisitõrke, pagasi ja meditsiiniabi juures, vaadata üle kindlustuse territoorium ja hüvitatavad summad. Kindluse mõttes tasuks alati nõu pidada kindlustusspetsialistiga, et kindlustus arvestaks sinu reisiplaanidega ja sisaldaks vajalikku kindlustuskaitset,” lisas Kaste.

IIZI märgib turuülevaates ära ka, et on suurenenud inimeste poolt kindlustatava koduse vara mahud. “Mahu suurenemine pole hetkel küll hüppeliselt suur, kuid selle taga võib olla mitmeid põhjuseid. Tõusu näitavad ka keskmised maksed lepingu kohta,” ütles IIZI partnersuhete juht Kaido Kepp. Tema sõnul on koduse vara suurem kindlustamine seotud sellega, et inimesed on rohkem teadlikumad sellest, milliseid objekte või esemeid üldse on võimalik kindlustada ning teevad oma valikuid senisest hoolikamalt.

Ta lisas, et võrreldes muude arenenud turgudega on Eesti kodukindlustuse mahtudes veel kõvasti kasvuruumi.

Kindlustusturu ülevaadet täies mahus on võimalik lugeda siit:
https://www.iizi.ee/kindlustusturu-ulevaade-jaanuar-juuni-2016/

Võrdle erinevate seltside pakkumisi ja osta endale sobivaim kindlustus siit!
Enne kindlustamist tutvu tingimustega või konsulteeri spetsialistiga numbril 16660.

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi.