Kodukindlustus ei hõlma ainult koduseinte vahel olevat vara

14. juuni 20203 minut(it) lugemist
Kodukindlustus ei hõlma ainult kodus olevat vara

Kodukindlustus ei tähenda vaid majakarpi, aknaid, uksi või siseviimistlust ning see maandab oluliselt enam riske, kui teatakse. Suvisel ajal on õue peal, terrassidel või rõdudel palju väärtuslikku vara. Kas ja kuidas kodukindlustusega neid kaitsta?

Suvine hinnalisem aiatehnika

Suvehooajast annavad märku muruniidukid ja ka muu hinnalisem aiatehnika. Kuigi robotniidukid on koodi all, siis paraku varastatakse neid ikka. Tuleb ette ka teisi juhtumeid, näiteks sõidetakse kogemata robotniidukist üle autoga või see jääb tugeva vihma korral hoovile ning saab veekahjustusi. Robotniiduk on kindlustatud, kui oled kodukindlustusele lisaks valinud koduse vara kindlustuskaitse.

„Tavaline praktika näitab, et koduse vara summaks valitakse 30 000 € ning soovitame koduse vara summa puhul arvestada vähemalt 200-300 € ruutmeetri kohta,“ kommenteerib IIZI kodukindlustuse vanemspetsialist Gertu Karbus. Juhul, kui vara on rohkem või väärtuslikum, siis saab summat tõsta või vajadusel sõlmida lisakindlustuse kõrvalhoones asuvale tehnikale. Karbuse sõnul on ATV ja murutraktor automaatselt kindlustatud 3000-4000 € ulatuses. Arvestama peab, et osad kindlustusandjad eeldavad, et ATV on registreerimata, vastasel juhul tuleks sõlmida juba kaskokindlustus. 

Hoovil olev grillmaja kuulub kodukindlustuse alla

Kodukindlustusega  kindlustavad enamus kindlustusandjaid ka Sinu hoovil olevaid rajatisi. Maapinnaga püsivalt ühendatud ehitised, mis on hoonega samal krundil ning mille üldpindala on kuni 20 m2. „Näiteks puudutab see aeda, grillmaja, õuevalgusteid, mänguväljakut, kasvuhoonet, purskkaevu või basseini,“ lisab IIZI kodukindlustuse vanemspetsialist. Samuti on kindlustatud koduse vara lisakaitsega aiamööbel või võrkkiik.

Kodukindlustus pakub kindlustuskaitset ka kodust väljas

Tihti ei teata, et tõukeratas, jalgratas või rulluisud on kodukindlustuslepingu alusel kindlustatud. Juhul, kui jalgratas lukustatud garaažist, panipaigast või mõne kindlustusseltsi puhul ka avalikust kohast varastatakse, hüvitatakse kulud vastavalt kokkulepitud koduse vara summale.

Kui kodukindlustusele on juurde valitud eraisiku vastutuskindlustus, hüvitatakse kahjud, mis tekivad näiteks jalgrattaga autole või kaasliiklejale otsa sõites. Samuti puudutab see ka lapsi, kes tähelepanematult ristmikel autodele ette sõidavad või kogemata parklas naabri sõidukit kriibivad. Kuigi esmalt tunduvad sõidukile tekitatud kahjustused tühised, võivad remondikulud olla siiski märkimisväärsed. „Soovitame vastutuskindlustuse summaks valida 20 000 – 50 000 €.

Suvised kodukindlustuse meelespead:

  • Vara, mida ei tohi hoida püsivalt välitingimustes, tuleks paigutada lukustatud panipaika või garaaži.
  • Kodust lahkudes tuleks hinnalisem vara silma alt ära panna.
  • Lukusta avalikus kohas jalgrattas.

Sinu kodukindlustus on siin!