Kodukindlustuse kaitsed on mõistlik aeg-ajalt üle vaadata

1. märts 20243 minut(it) lugemist
Kodukindlustuse kaitsed on mõistlik aeg-ajalt üle vaadata

Kindlustuse poole vaadatakse sageli siis, kui juhtunud on kahju. Tegelikult tuleks vara kaitsmisele mõelda palju varem ning aeg-ajalt ka oma olemasolevad kindlustuskaitsed üle käia. IIZI kindlustusspetsialist Annika Ustinov annab nõu, mida kodukindlustuse valikul silmas pidada.  

Sügisel jahmatas paljusid Viljandi kortermajas gaasiseadmest alguse saanud põleng, kus tule-, suitsu- ja veekahjustuste tõttu jäid ajutiselt koduta neljakorruselise kortermaja elanikud. Loo tegi veelgi traagilisemaks asjaolu, et kuigi osad sealsed korterid olid omanike poolt kindlustatud, siis majakarp koos katusega, korteriühistu poolt mitte.

Korteriomandi kindlustus kaitseb ühistu riskantsete otsuste eest

IIZI Viljandi esinduse kindlustusspetsialisti Annika Ustinovi sõnul on igal korteriomanikul võimalik koos korteriga kindlustada ka selle juurde kuuluv mõtteline osa kortermajast korteriomandi kindlustusega. „Sel juhul maksab kindlustus kahju korral sinu osa maja karbi taastamiskuludest“, sõnab spetsialist.

Kortermaja põleng tekitab lisaks suitsu- ja veekahjusid, mis tingivad vajaduse välja vahetada nii mööbel kui riided, samuti leida ajutine elukoht. “Inimesed arvavad ekslikult, et kui tegemist on kasutatud asjadega, siis neid kindlustus ei hüvita”, ütleb kindlustusspetsialist. „Tegelikult hüvitatakse uute asjade ostukulu ja vajadusel ajutise elukoha üürikulu seniks, kuni korteri taastamistööd käivad“, lisab ta.

Samuti on abi vastutuskindlustusest, kui sinu korterist alguse saanud tulekahju või veeavarii kahjustab naaberkorterit. “Kuigi naabri kodukindlustus teeb sealsed kahjud korda, siis tehtud kulud nõutakse sinult hiljem tagasi”, möönab kindlustusspetsialist, et sellisel juhul on abiks vastutuskindlustus.

Mida vähem raha, seda parem võiks olla kodukindlustus

Paljudel on rasked ajad ja kulusid hoitakse kokku, kuid maakleri sõnul pole kodukindlustus see koht. „IIZI pakub oma klientidele kuumakse võimalust, mis on hea viis oma kulude hajutamiseks,“ soovitab maakler ja toob näiteks, et 2-toalise korteri kindlustusmakse koos vastutuskindlustuse ja ajutise elamiskoha üürikulu kaitsega erineb tavalisest kodukindlustusest, kus neid kaitseid sees ei ole, kõigest 3-4 eurot. „Ühes kuus mõni euro kallim kindlustus pakub südamerahu ning päästab kahju korral kopsakast lisakulust.“

“Kui sa kasvõi korra oled spetsialistiga oma kodukindlustuse kaitsed läbi rääkinud, siis on tunne kindlam.” – IIZI kindlustusspetsialist

Lihtsalt kodukindlustuse lepingust ei piisa, vaid sellest võiks ka päriselt kahju korral abi olla. IIZI on näoga alati kliendi poole. “Aitame, nõustame ja soovitame, et klient saaks oma kodule sobivaima lahenduse. Kui sa kasvõi korra oled spetsialistiga oma kodukindlustuse kaitsed läbi rääkinud, siis on tunne kindlam,“ soovitab kindlustusspetsialist, et nii teab inimene, mida kahjude korral teha ja millistel juhtudel võib julgelt kindlustuse poole pöörduda. IIZI aitab oma kliente nii veebi teel kui 11 esinduses üle Eesti. Soovitame kliendile kõige kasulikemaid kindlustuskaitseid ja nõustame, kuidas käituda kahjude korral.

📍 IIZI Rakvere esindus asub alates 1. märtsist Rakvere Põhjakeskuse I korruse aatriumis.

📍 IIZI Viljandi esindus asub alates 8. märtsist aadressil Tartu tn 8A.

Tule külla või võta ühendust kindlustusspetsialistiga telefonil 666 0300.

Kodukindlustus

Hoiab Sinu kodu ja seal olevat vara. Vali parim kaitse!

Alusta kindlustamist