Õnneks olid need inimesed valinud endale õige kindlustuse ning pääsesid seetõttu enda taskust kulude tasumisest, millega mõnes Eesti väikelinnas võiks endale korteri osta. Need juhtumid näitavad inimeste kasvavat tarkust reisikindlustusteenuse valikul ning võiks olla eeskujuks kõigile, kellel on plaanis tavalisest aktiivsem puhkusereis või on plaanis tegeleda reisil spordiga. Meeles tuleb pidada, et kõige lihtsamad reisikindlustuspaketid ei pruugi erakorralist transpordikulu katta või on summa piiratud ja neid kulusid ei kata ka olemasolev Euroopa ravikindlustuskaart.

Kui plaanid seikluslikumat reisi, siis vaata üle:

  • Paljud spordialad ei ole alati kaetud tavalise reisikindlustusega. Veendu, et harrastatav spordiala on kindlustusega kaetud. Isegi kui sport ei ole sinu puhkusereisi peamine eesmärk, siis mõtle varakult, kas plaanid reisi käigus mõnda sportlikku tegevust proovida (näiteks ära unusta, et ka lihtne sukeldumine kuulub siia alla) ja lase vastav märge lisada kindlustusele. Vajadusel pea nõu spetsialistiga.
  • Kui osaled võistlustel või treeninglaagris, siis peab see välja tulema ka kindlustuspoliisilt.
  • Kui tegemist on eksootilisema või raskemini ligipääsetava piirkonnaga, siis jälgi, et meditsiiniabikindlustus oleks olemas ja summa oleks piisav (mõtle ka päikesepiste saamise võimalusele, ohtlikele putukatele, mürkmadudele, jne).
  • Kui võtad spordilaagrisse kaasa ka oma varustuse, siis veendu, et ka sellel oleks kaitse peal ja summa piisav.
  • Kaalu ka vastutuskindlustuse lisamist. Eriti suusareiside puhul, kus tahtmatud otsasõidud ja kukkumised on kerged tulema või lastega reisides.

Allikas: reisijuht.delfi.ee

Võrdle reisikindlustuse hindu ja tingimusi

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!