Kuidas aitab kindlustus üleujutatud linnatänaval kahjustunud autot? 

22. juuli 20222 minut(it) lugemist
Kuidas aitab kindlustus üleujutatud linnatänaval kahjustunud autot?

Autod ega sügav sadevesi kokku ei käi, mistõttu võib tugeva vihma tagajärg sõidukitele liiga teha. Kuidas aitab kindlustus?

Nii mõnigi äikesetorm on pannud linnades sadevee äravoolud alla andma ning lohukohtadesse tekivad väiksemat sorti järved. Autole võib säärane olukord aga kehvasti mõjuda ja lisaks võimalikele elektriprobleemidele, võib vesi kahjustada ka mootorit. Mis kasu on selliste kahjude puhul kaskokindlustusest? 

IIZI sõidukikindlustuse tootearendusjuhi Kristiina Kivilaane sõnul lähenetakse säärastele olukordadele selgelt juhtumipõhiselt. “Hüvitamise eelduseks on see, et kahju toimumine on ettenägematu ja ootamatu,” rõhutab Kivilaan.

Kas veekahjusid oli võimalik vältida? 

Kindlustuslepingus on punkt, et sügavasse vette sõitmine on keelatud. “Kui automanik sõidab tahtlikult või uudishimust üleujutatud alale, siis on peaaegu vältimatu, et sellisele teguviisile järgneb kahju. Selline kahju aga ei ole ootamatu või ettenägematu ning kahjud jäävad autoomaniku enda kanda,” selgitab Kivilaan. Samas on olukordi, kus kahju korvamine on asjakohane. 

Näiteks kui vastu sõidab suur veok või buss ning tekkiv lainetus ja lendav vesi tekitab kahju, ei ole juhtunus süüdi autoomanik, vaid bussi- või veokijuht ning kahju saaja saab taotleda kahju hüvitamist. Sama kehtib ka näiteks maa-aluse parkla kohta, milles seisnud sõiduk sai rohke sadevee tagajärjel kahjustusi.

Kogu võimalikult palju tõendeid 

Samuti võib sõidukikahju aset leida suure äikesevihma tõttu tekkinud ummikus, kus muidu tavaline lomp muutub ühtäkki autole ebatervislikult suureks. Sellisel juhul pole autojuht meelega sellisesse olukorda sattunud. “Õnnetuse korral tuleks käituda eelkõige selliselt, et tegude tagajärjel kahju ei suureneks,” rõhutab sõidukikindlustuse tootearendusjuht ja lisab, et kahju korral tuleks koheselt fikseerida olukord ning võimalusel teha sündmuskohalt fotod ja video. 

 

Alati olemas

Kahju on alati ootamatu

Kui see juhtub, siis võta meiega ühendust. Anname nõu ja aitame Sind lahendusele lähemale.

Helista 666 0300 Esita kahjuteade