Kuidas eemaldada sõidukilt pigi?

24. august 20222 minut(it) lugemist
Kuidas eemaldada sõidukilt pigi?

Kuumad ilmad soosivad pigi sattumist sõidukile, mille eemaldamine on ääretult tüütu. Vaatame lähemalt, kuidas seda õigesti teha.

Suvesoojuses muutub asfalt pehmeks eraldades pigi, mis tihti lõpetab autol. Tegelikult leiab pigi tee auto kerele ka talvel, aga suvel on tilgad suuremad ja paremini näha. Lisaks visuaalsele küljele, on pigil kergelt värvi kahjustav mõju, seega väga kaua pinnal püsides võib asi lõpuks ka roosteni jõuda. Kuidas seda siis eemaldada?

Jõuga ei tohi nühkida

Jama selles, et pigiga koos kleepub autole liivaosakesi. Iga kord autot pestes eralduvad need vähehaaval ja kriibivad värvi. Eriti just viimistlus ja kuivatamise faasis, kus omanik eeldab, et auto on nüüd puhas ja võib rahulikult läikima lüüa. Või siis üritatakse ilma spetsiaalkeemiat kasutamata jõuga ka pigist lahti saada.

Pigi eemaldamine on tüütu, aga vajalik. Samas ei pea seda tegema sama tihti kui autopesu, seega auto tervise huvides võib selle aja ohverdada.

Korrake protsessi

Peske auto ja kuivatage pinnad. Nagu eelnevalt mainitud, ärge kasutage selleks jõudu. Pihustage ainet töödeldavatele pindadele ja laske umbes üks minut mõjuda. Pühkige mustus pehme lapi või spetsiaalse autopesuks mõeldud rullpaberiga. Kindlasti ei tohiks pigieemaldit kasutada äsja värvitud ega kuumadel pindadel ehk siis päikse käes ärge seda tööd tehke.

Kui esimesel korral kõik plekid ei lahustunud, korrake protsessi. Tihti on tilgad nii paksud, et aine ei jõua ühe korraga kõiki ära lahustada. Peamine on seega kannatlikus – kiirustamine teeb ainult rohkem kahju.

Teemad