Kuidas kahjuabi sinu autot talvisel ajal aitab?

19. jaanuar 20243 minut(it) lugemist
Kuidas kahjuabi sinu autot talvisel ajal aitab?

Sõidukitega käivad ikka kaasas nii rõõmud kui mured. Viimaste puhul abistab kahjuabi, olgu tegemist liiklusõnnetuse või tehnilise rikkega.

Liiklusõnnetused tulevad ootamatult ja inimesed sageli ei tea, kuidas sellistes olukordades käituda. Õnnetusest tingitud paanika võib halvata kaine mõtlemise ning nii ei osatagi kuskilt otsast alustada. Kui tervis on korras ja kannatanuks vaid sõiduk, siis abistab IIZI 24/7 Kahjuabi. 

Talvised ilmastikuolud tekitavad rohkem probleeme autodega, kui tarvis läheb nii autoabi kui mõnel juhul ka puksiirabi. Autod jäävad lumme kinni, sõidukite akud ütlevad üles, toimub jäiste teeolude tõttu plekimõlkimisi jpm. Kuna erinevad olukorrad nõuavad erisugust lähenemist, siis on abiks meie kahjuabi number 666 0300, kust saab nõu ja abi ööpäevaringselt.

Pane autosse talvised abivahendid

Tänavune talv on olnud lumerohke ning üles-alla kõikuvad temperatuurid on teeolud tihti keeruliseks muutnud. Et talvisel ajal äärmuslike ilmastikuoludega paremini toime tulla, võiks autos kindlasti olla väiksemas mõõdus lumelabidas – sellest on suur abi, kui peaksid autoga lumme kinni jääma

Samuti on asendamatud abimehed lumehari ja jääkaabits. Enne sõidu alustamist tuleb auto korralikult puhtaks teha. Ei piisa sellest, kui kaabitsaga esiklaasi väikese pilu teed – kogu esiklaasi peab puhtaks saama. Samamoodi tuleb kogu auto lumest puhastada. Kui katusele on kogunenud korralik lumemüts, võib see pidurdades vajuda esiklaasile või kiirendades lennata hoopis tagasõitja peale ja tekitada liiklusohtliku olukorra.

Kontrolli talverehvid ja aku

Vaata üle oma talverehvide seisukord – kui need sõidavad sul mitmendat hooaega, siis on ehk mõistlik vahetada need uute ja pidavamate vastu. Oluline on, et saaksid liikluses osaleda võimalikult ohutult ja seda ka keerulisemates tingimustes.

Krõbedamate külmakraadidega kipuvad üles ütlema sõidukite akud ehk mõistlik on oma aastaid teeninud autoaku välja vahetada kui sinu auto mõnel külmal talvehommikul enam käivituda ei taha. Juhul, kui mure on juba käes, siis abistab tehnilise rikke korral kahjuabi.

Kui oled ette võtmas pikemat sõitu, siis lae telefoni aku enne täis, et saaksid hätta jäädes lähedastele juhtunust teada anda ning ka kahjuabiga ühendust võtta.

Kahjuabi pakub kiiret ja õiglast kahjukäsitlust

Kahjuabi saab mugavalt soetada võttes see lisakaitsena liikluskindlustusele juurde. “Klientide suurim ootus on saada kahju korral kiiret abi ja õiglast kahjukäsitlust ilma liigse bürokraatiata,” ütleb IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees.

Kahjuabi ei aita ainult pärast õnnetust paberite täitmisel – 24/7 kahjuabi tõttab appi nii avarii, tehnilise rikke, purunenud rehvi, teelt väljasõidu jms juhtumi korral. Kui hommikul enne tööleminekut selgub, et auto mingil põhjusel ei käivitu, tasub samuti ühendust võtta kahjuabiga ja sinu probleemile leitakse lahendus.

Puksiiriabi aitab auto ära viia

Lisaks võimaldame vajadusel puksiirabi. Kui auto iseseisvalt enam pärast õnnetust või tehnilist riket ei liigu, siis aitame auto lähimasse hoiu- või remondikohta. Talvisel ajal, kui sõidukite akud hakkavad streikima, on see kindlasti suureks abiks.

Kahju korral on kõige olulisem õnnetuse asjaolud fikseerida (näiteks olukorra ja sõiduki pildistamine), teise osapoolega süülisuses kokku leppida ning vahetada kontakte, misjärel saab juba sündmuskohalt lahkuda ja kindlustusandjale kahjuteate esitada rahulikult kodus IIZI veebilehel.

Alati olemas

Kahju on alati ootamatu

Kui see juhtub, siis võta meiega ühendust. Anname nõu ja aitame Sind lahendusele lähemale.

Helista 666 0300 Esita kahjuteade