Kuidas kindlustada ratsasporti?

1. jaanuar 20153 minut(it) lugemist

Sel laupäeval, 4. juulil 2015, toimub Lääne-Virumaal Ratsavõistlus Vao Karikas 2015. Neljandat aastat toimuval võistlusel leiab aset 4 parkuuri kõrgustel 80-130 cm ligi 150 stardiga. Lisaks rahalistele ja esemelistele auhindadele, saab põhisõidu võitja endale Vao rändkarika. Esmakordselt antakse välja ka Prix de IIZI Kindlustusmaakler AS auhind, et juhtida tähelepanu ka ratsaspordihuviliste kindlustamisvõimalustele. Kohal on Eesti parimad ratsutajad ja hobused. Üritus on kõigile tasuta. 

Ratsaspordiga tegelemine ning aktiivselt treeningutel ja võistlustel osalemine on keskmisest kõrgema riskiga tegevused. Õnnetusi juhtub ka kõige parematel. IIZI Kindlustusmaakler AS spetsialistid soovitavad kõigil suurtel ja väikestel ratsaspordihuvilistel teha õnnetusjuhtumikindlustus, et tulla igast olukorrast välja parimal viisil. 

Õnnetusjuhtumikindlustust tehes saab valida erinevate kaitsete vahel, et kaitsta end suuremate ja väiksemate ootamatuste ning äkiliste kehavigastuste korral. Lisaks kõige hullematele juhtumitele, nagu invaliidsus ja surmajuhtum, võivad vigastused kaasa tuua ajutise või püsiva töövõime languse. Igapäevast elu segavad kergemad ja raskemad luumurrud, venitused, rebendid ja haavad. Siinkohal on abiks valuraha ja päevaraha kaitsed. Ravikulude kaitse, nagu nimigi ütleb, hüvitab õnnetuse tagajärjel tekkinud ja arsti poolt määratud kulud taastusravile, hammaste parandamisele ja abivahendite soetamisele. Kaetud on selle kaitse alt kulud, mida ei kata Eesti Haigekassa. 

Õnnetusjuhtumikindlustus on alati aastane leping, mida saab mugavalt iga aasta pikendada. Lisakaitseid ja nende summasid on võimalik muuta ka jooksvalt. Kindlustus kehtib vigastuste korral Eestis ja üle kogu maailma alati samadel tingimustel. 

Välisriiki võistlema või treenima minnes tuleks juurde vormistada reisikindlustus koos võistlusspordi lisakaitsega. Reisikindlustus tagab vajaliku meditsiinikindlustuse välisriigis nii haiguste kui õnnetuste korral, nii vabalajal kui sportides. Meditsiinilisele abile saab juurde valida pagasikindlustuse ja reisitõrkekindlustuse. See tähendab, et kaetud on lisaks ravikuludele välisriigis, pagasis olevad esemed, sealhulgas spordivarustus ja riided,  ning reisi ärajäämine ja katkemine vastavalt tingimustele. 

Kui õnnetusjuhtumikindlustus maksab hüvitist tulenevalt vigastuse raskusastmest ja on kannatanule kompensatsiooniks juhtunud õnnetuse korral, siis reiskindlustus katab tekkinud ootamatud lisakulud vastavalt arvete alusel. Reiskindlustus on mõeldud välisriigis tekkinud lisakulude katteks (ravikulud, uued piletid, rikud pagas jne). 

Kindlustusest on kasu vaid siis kui see on olemas! 

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 20-protsendilise turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese. 

———————————————————————————————————————————-

Vao Karikas ratsavõistlust korraldatakse aastast 2012. Vao tall ja liivakattega võistlusväljak suurusega 55x70m rajati ratsaklubi eestvedamisel ja PRIA ning paljude teiste toetajate abil. Kompleksi kuuluvad võistlusväljak, treeningväljak mõõtudega 30x50m, jooksuaiad ja rohukarjamaad.

Ratsaspordil on Vao kohalikus elus oma ajalooline koht. 60-ndatel ja 70-ndatel tõid Lääne-Virumaal Vao küla Eesti kaardile just ratsasportlased, kes oma temperamentsel hobudel tõid erinevatelt võistlustelt ridamisi auhinnalisi kohti. Tuntuimad hobused olid Prokaat, Grafiit ja Reebus. Esimesed ratsavõistlused korraldati Vaos 14. juunil 1964. Vao ratsasportlastele oli parimaks aasta 1969, siis võeti osa 26-st võistlusest ja toodi koju kaheksa esikohta. Vao hobune Harras osales filmis “Viimne reliikvia”, mille esilinastus oli samuti 1969. aastal. Vao tallis tegeleti viimati ratsaspordiga aastal 1976.

Vaata lisaks: https://ratsanet.ee/events/581

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, Nupp_Liitun-Uudiskirjaga
siis suurepärane võimalus selleks on IIZI uudiskiri.