Kuidas oma kodu Google tänavavaates ära hägustada?

8. veebruar 20221 minut(it) lugemist
IIZI nipp kuidas oma kodu Googlei tanavavaates ara hagustada

Kui Google Street View’ga mööda tänavaid ringi kolada, siis hakkavad silma nii mõnedki udused paigad. Lähemalt vaadates selgub, et valdavalt on tegemist eramajade ehk inimeste kodudega. Meil on sulle iizi nipp, kuidas oma kodu võõraste pilkude eest varjata!

Digigeenius uuris asja lähemalt ja tuleb välja, et soovi korral saavad kõik oma kodu nö peitu panna. Selleks tuleb Google’ile esitada taotlus ning kogu protsess on üllatavalt lihtne.

1. Esmalt tuleb avada oma kodu juures Street View ning ülevalt vasakust äärest vajutada kolme punkti peale. Sealt saab valida “Report a problem”.

2. Selle peale avaneb ankeet, kus tuleb ära märkida osa, mis on vaja hägustada, lisada eesmärk ja sõnaline seletus hoonest, mis ei tohi jääda nähtavale. Tasub meeles pidada ka seda, et hägustamine on jäädav ning seda ei saa tagasi võtta.

3. Siis tuleb lisada oma e-post ning oodata Google’ilt vastust.

Pilti ankeedist vaata SIIT!

Street View tuli välja 2007. aastal ning jõudis 2011. aastal Eestisse. Järgmise aasta maikuus läks tänavavaade Eestis käiku ja alates sellest ajast on Google jooksvalt alasid juurde lisanud ning vanu kaadreid uuendanud.