Liikluskindlustuse hind võib pakkujate lõikes mitmekordselt erineda

1. jaanuar 20153 minut(it) lugemist

Kindlustusseltside hinnapakkumised sõiduki liikluskindlustuseks erinevad mitmekordselt, nii et näiteks sama sõiduauto aastase kindlustuse võib osta nii alla 150 kui ka ligi 300 euroga. Veoautode puhul on „hinnakäärid“ kindlustusseltside lõikes veelgi suuremalt märgata. Meie liikluskindlustuse tootejuht selgitab olukorra tagamaid ning toob välja kolm olulist nõuannet, mida ettevõtted kokkuhoiu eesmärgil silmas pidada võiksid.

Liikluskindlustuse hind ja selle kujunemine on kindlustusseltsiti erinev, kuna iga selts arvutab hinna vastavalt enda väljatöötatud metoodika alusel, võttes arvesse erinevaid parameetreid. Seega võivad hinna kujunemise taga olla näiteks sõiduki tehnilised näitajad, isikuga seotud aspektid, üldine kahjusus, turu analüüs või isegi kindlustusseltsi poolt eelistatud sihtrühmad.

Kuna liikluskindlustust (sh tingimusi, hüvitamise põhimõtteid, piiranguid ja välistusi) reguleerib liikluskindlustuse seadus, on seltside poolt pakutav kate suures osas sama, mistõttu enamiku klientide valik põhineb ainult hinnal. IIZI Kindlustusmaakleri I kvartali analüüsist selgub, et liikluskindlustuse puhul teeb lausa 95% klientidest otsuse hinna alusel, 3,4% valib kindlat kindlustusseltsi, 1,6% valib aga seltsi, kus pakutakse laiemat kindlustuskatet kui seaduses nõutud (näiteks hüvitatavad puksiirabi kulud).

Liikluskindlustuse hinnad on tõusuteel!
Üldise liikluskindlustuse hinnatõusu üheks peamiseks põhjuseks võib pidada aastat 2016, mis oli rekordkahjude aasta. 2017. aasta esimesel kolmel kuul on Liikluskindlustuse Fondi (LKF) andmetel keskmine aastamakse tõusnud 12%. Samal perioodil on kindlustusseltside ühine kahjum LKFi andmetel 0,9 miljonit.

Triin Kääramees, IIZI liikluskindlustuse tootejuht, annab ettevõtetele nõu:

  • Sõlmi liikluskindlustuse leping kohe aastaks
    Mida pikema perioodiga on leping, seda paremini saad kontrollida kulusid. Peamine põhjus on see, et lühema perioodi maksed on aasta peale summeerituna tihti suuremad kui korraga aastast lepingut ostes. Lisaks eeldusel, et hinnatõusu trend jätkub, ei mõjuta aasta sees toimuvad hinnamuutused kindlustusvõtjat.
  • Aeg on raha
    Hoiad kokku väärtuslikku aega, sest kindlustuslepingute haldamine on meie kanda. Esiteks saad kindlustusseltside pakkumised ühest kohast ja korraga. Teiseks peame Sinu eest meeles, millal on õige aeg uuesti kindlustada ja anname sellest Sulle varakult märku.
  • Kindlusta autopark korraga
    Kui ettevõttes on üle 20 sõiduki, siis tasub kaaluda pakkumise küsimist tervele autopargile korraga. Hulgiostjatele on kindlustusseltsid valmis tegema erikokkuleppeid, mistõttu on võimalik klientide kindlustuskulu oluliselt vähendada. Suuremate autoparkide puhul on lahendusena võimalik kokku leppida ka aastased fikseeritud maksed, mida saab ka osadena tasuda.

Kui soovid saada pakkumist oma sõidukipargile, siis pane info meile teele siin: iizi.ee/soidukipark