Liikluskindlustuse hinnad on tõusuteel

1. jaanuar 20153 minut(it) lugemist

Uue liikluskindlustuse seaduse jõustumise järel läksid liikluskindlustuse hinnad tugevasse langusesse, kuid tänaseks on hinnatase jõudnud tavapärasele tasemele (vt graafikut allpool). Autoomanikud kes ostsid poliisi oma lemmikseltsist ei pruukinud hinnalangust tundagi, kuna kõikidel seltsidel oktoobris hinnad ei muutunud. 

Esimesest oktoobrist võeti vastu uus liikluskindlustuse seadus, mille eesmärk on muuta liikluskindlustussüsteem tarbijasõbralikumaks ja kahjukäsitlemine mugavamaks. Olulisim muudatus jõustus alles selle aasta algusest. Uue seaduse järgi ei pea kannatanu enam minema õnnetuse põhjustaja kindlustusseltsi vaid saab oma kindlustaja juures kõik paberid korda ajada. Sel moel väheneb oluliselt inimese jooksutamine erinevate seltside vahel ja annab talle valikuvabaduse, kuidas kahjujuhtum parimal viisil enda jaoks lahendada. 

Enamus sõidukiomanikest soetab vastu kevadet liikluskindlustuse. Jätkuvalt on just liikluskindlustus see, mis puudutab meist enamikku, sest tegemist on seadusest tuleneva kohustusliku kindlustusega. Kasvupotentsiaali hindab IIZI Kindlustusmaakler kaskokindlustusel, lisaks täiendaval tootel nagu IIZI Kahjuabi. 

IIZI Kahjuabi on sõidukipõhine juriidiline nõustamisteenus liikluskindlustuse poliisil märgitud sõidukiga toimunud liiklus- ja kaskokindlustuse juhtumite puhul. Teenuse eesmärgiks on kahjujuhtumi korral kindlustusvõtjate elu lihtsamaks ja mugavamaks muuta, säästa aega dokumentide vormistamisel, lahendada vaidlusi kindlustusseltsidega ja tagada õigalne ja tingimuste kohane kahjuhüvitis. Pakutava teenusega tagatakse professionaalne abi olukorra parimaks lahendamiseks. 

Trendidest saab positiivse küljena välja tuua ka kasvava internetis kindlustamise. IIZI Kindlustusmaakleri interneti müügijuhi Indrek Sooneste sõnul ostetakse liikluskindlustust aina enam just interneti kaudu. „Inimesed otsivad enesele sobivaimat kindlustust ja kindlustusmaaklerid näevad seda positiivse trendina nii täna kui ka tulevikus. Näiteks meie kodulehe kalkulaatori kasutus on kasvanud võrreldes eelmise aasta sama ajaga veerandi võrra,“ lisas Sooneste. 

IIZI Kindlustusmaakleri kaudu kindlustuse sõlmimine arvudes: 2014 aastal vahendati kindlustuspreemiaid kokku 63 897 764 euro väärtuses, see tähendab, et 5 324 814 euro eest kuus, 177 494 euro ulatuses päevas, 7 396 euro eest tunnis ja 123 eurot minutis. 

graafik-kodulehele

Graafik põhineb IIZI Kindlustusmaakleri andmetel. Selles on välja toodud Tallinnas registreeritud tavasõiduki aastase poliisi keskmised hinnad. Liikluskindlustuse hinnastamise põhimõtted erinevad kindlustusseltside lõikes. Konkreetse hinna arvutab iga selts iseseisvalt enda väljatöötatud metoodika alusel. Kindlustusseltsid arvestavad liikluskindlustusmakse arvutamisel sõiduki tehniliste näitajatega (mark, mudel, võimsus, mass jne) ja isikuga seotud aspektidega (isiku kindlustus- ja kahjuajalugu, elukoht jne). Seega, üksikisiku sõiduki liikluskindlustuse maksumuse saamiseks soovitame hindasid võrrelda www.iizi.ee lehel.

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles üks esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 22 protsendilise turuosa. Rahvusvaheliselt ollakse esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group ASis töötab üle 150-mne inimese.

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, Nupp_Liitun-Uudiskirjaga
siis suurepärane võimalus selleks on IIZI uudiskiri.