Mida peaksid teadma kaskokindlustusest Venemaale, Valgevenesse või Ukrainasse sõites?

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

Reisides sõidukiga Venemaale, Valgevenesse või Ukrainasse tuleb tähelepanu pöörata sellele, et kaskokindlustuse lepingul oleks valitud õige kehtivusterritoorium. Enamasti tähendab see reisi ajaks lisapoliisi tegemist, et kehtestatud eritingimustele vastata.

Tavaline praktika on see, et kaskokindlustuse poliisil on kehtivuspiirkonnaks märgitud Euroopa ja seega on välistatud piirkonnad nagu Venemaa, Valgevene või Ukraina. Selleks, et sõiduki kindlustuskaitse ka väljaspool Euroopat kehtiks, tuleb sõlmida kaskokindlustuse lisapoliis kehtivusterritooriumi laiendamiseks.

Lisapoliis on võimalik sõlmida ainult reisi ajaks. Näiteks, kui minna reisile nädalaks ajaks, siis sõlmitakse kehtivusterritooriumi laiendus kaskokindlustusele 7 päevaks. Kui on ette teada, et kindlustusaasta jooksul ootab ees näiteks mitu sõitu Venemaale, siis on tihti mõistlikum ja soodsam sõlmida poliis kogu kehtivuse ajaks laiema kehtivusterritooriumiga. Lisapoliisi hinnad algavad umbes 35 eurost. Lõplik maksumus sõltub konkreetsest kindlustatavast sõidukist ja perioodist.

Tähelepanu tuleks pöörata ka sellele, et tihti on Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas kaskokindlustuse puhul kehtestatud eritingimused, millega tuleb end kindlasti enne reisi kurssi viia. Näiteks võib olla varguse juhtumite puhul kahekordne omavastutus (tavalise 15% asemel hoopis 30%). Samuti võib olla Venemaa, Valgevene või Ukraina territooriumil kehtestatud eritingimused sõiduki öiseks hoidmiseks. Sõidukit võib öisel ajal hoida vaid valvatud parklas.

Pea meeles sõidukiga välisriiki sõites

  • Kaskokindlustuse lisapoliisi tegemiseks varu aega, ära jäta seda viimasele minutile
  • Sõltuvalt kindlustusandjast soovitame üle kontrollida ka Autoabi kehtivuse tingimused väljaspool Euroopa riike
  • Märgi üles telefoninumber, kust saab vajadusel kiiresti abi ja infot
  • Võta kaasa liikluskindlustuse kehtivust tõendav dokument ehk Roheline kaart
  • Vii end kurssi vastava riigi liikluseeskirjade ja kiiruspiirangutega

Võrdle kaskokindlustuse pakkumisi

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!