Millal võib autole suverehvid alla panna?

8. märts 20241 minut(it) lugemist
Millal võib autole suverehvid alla panna?

Kuigi aknast paistab kevad, siis temperatuurinäidud sunnivad veel rehvivahetusega ootama.

Päris õige vastus on muidugi see, et siis kui enam ei ole libe ning suverehvi kasutamine on piisavalt turvaline. Näiteks ilmaennustuse järgi on lähiajal mõnel pool öösiti paari miinuskraadi oodata ja võib tekkida ka must jää. Lisaks on külmakraadidega suverehvid jäigad, mis teeb ka sõidu mõnevõrra ebamugavaks.

Seaduse mõttes on talverehvid kohustuslikud 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Täpsemalt on öeldud, et naastrehve võib sõidukil kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Rehvitootjate sõnul on parim aeg rehvivahetuseks siis, kui ööpäevased tempertuurid püsivad seitsme soojakraadi juures.

Talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral võib naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Seda siis öeldakse eraldi. Lamellrehvi omanik võib ka suvel sõitmist jätkata, aga seda ei soovitaks. Kannab nii

Ehk siis, kui ilm tundub ilus ja enam ei kannata, siis põhimõtteliselt võib homsest juba oma suveautoga väikse ringi teha, aga veelkord – vaadake pigem ilma ja teeolusid kui kalendrit.

Arvuta liikluskindlustus

Iga sõiduk on erinev. Vali iiziklik kindlustus!