Kuidas kaitsta sõidukit, millele kaskokindlustus ei sobi?

2. november 20233 minut(it) lugemist

Liikluskindlustus katab vaid sinu sõidukiga põhjustatud kahjud. IIZI klientidel on aga võimalus soetada liikluskindlustus koos kasulike lisakaitsetega.

Liikluskindlustus on küll kõigile sõidukitele kohustuslik, kuid tegemist on vastutuskindlustusega, mis katab vaid sinu sõidukiga põhjustatud kahjud. IIZI klientidel on võimalus soetada liikluskindlustus koos kasulike lisakaitsetega. 

Laiem kaitse sobib ideaalselt sõidukiomanikele, kel puudub kaskokohustus, kuid soovivad mõningast lisakaitset. Samamoodi ka fanattidele, kes sõidavad vanema hobiautoga ning neile, kelle igapäevaseks liiklusvahendiks on juba enam kui 20 aastat vana sõiduauto, millele niisama kaskot enam soetada ei saa.

Lisakaitsega oled kaitstud ka siis, kui põhjustad ise õnnetuse

IIZI pakub koos liikluskindlustusega tõhusaid ja vajalikke lisakaitseid ka vanema sõiduki omanikele. Ehk liikluskindlustusega kaasnevad täiendavad lisakaitsed, mida tavalisel liikluskindlustusel enamasti ei ole. Suures plaanis tähendab see, et lisaks liikluskindlustusele on olemas ka nn “kõksukasko”, mille korral on kaetud sinu sõidukile tekkinud kahjud ka siis, kui oled ise õnnetuse põhjustaja.

Kui tavalisest liikluskindlustusest on abi vaid liiklusõnnetuse korral, siis näiteks IIZI 24/7 Kahjuabi lisakaitse ulatab abikäe ka juhul, kui autoga ootamatult teele jäädakse. Lisakaitseid pakutakse klientidele pakettidena, kuid soovi korral on kliendil võimalik kokku panna just tema soove rahuldav rätsepalahendus – ehk võtta juurde just need lisakatted, mida klient näeb, et tal vaja läheb.

Kaitse oma sõidukit loomaga kokkupõrke eest

Kahjuks liikluskindlustus üksi ei aita, kui loom peaks auto ette sattuma. „Kokkupõrge loomaga“ lisakaitse on mõeldud vanematele sõidukitele, millele kaskokindlustust ei pakuta. Loomale otsasõidu korral ei pea autoomanik kahjusid ise kinni maksma, vaid need hüvitab kindlustus. Kuigi enim juhtub kokkupõrkeid kitsede ja põtradega, siis IIZI lisakaitse loomade suurusel või liigil vahet ei tee. Loom on loom!

Huvi laiema kindlustuskaitse vastu aina kasvab

“Klientide soov saada laiemat kindlustuskaitset aina kasvab ja täna on 42% aastase lepingu ostjatest valinud liikluskindlustuse, mis sisaldab mõnda lisakaitset,” räägib IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees.

Ööpäevaringne autoabi

Kõige populaarsem lisakaitse on IIZI 24/7 Kahjuabi, mis pakub klientidele kiiret abi ja õiglast kahjukäsitlust ilma liigse bürokraatiata. Populaarsust toetab fakt, et võrreldes 2022. aastaga on IIZI 24/7 Kahjuabi müük tõusnud 12 protsenti. 

Ööpäevaringset autoabi saab kutsuda erinevate probleemide korral – olgu selleks avarii, tehniline rike, purunenud rehv, teelt väljasõit vms. IIZI 24/7 Kahjuabi aitab korraldada sõiduki transpordi soovitud lähimasse hoiu- või remondikohta. Abi on võimalik kutsuda ka siis, kui otsest õnnetust ei olegi, vaid auto lihtsalt ei käivitu tehnilise rikke tõttu – see on eriti kasulik talvisel ajal, kui  autode akud võivad suurte külmadega hakata üles ütlema.

Lisaks kahjuabile on IIZI klientide hulgas hinnatud lisakaitsed, mis katavad kliendi enda sõiduki kahjud teise sõidukiga kokkupõrkel. Samuti pakub huvi loomaga kokkupõrke lisakaitse ning võetakse juurde ka juhi ja kaassõitjate kindlustus.