Nipinurk! Ennustame, millal on Sinu sõiduki ülevaatus

20. mai 20223 minut(it) lugemist
Nipinurk! Ennustame, millal on Sinu sõiduki ülevaatus

Vaatasime välja mõned nipid, millest igal autojuhil on kasu nii tankimisel, ülevaatuse planeerimisel, autohooldusel kui kahju korral.

Oma sõiduki eest hoolitsemine on elementaarne, kuid kohati aeganõudev ja mis seal salata, vahel ka tüütu. Otsisime välja mõned nipid, mis aitavad probleeme vältida ja enda elu mõnevõrra mõnusamaks teha.

Kütusenäidiku kõrval asuv nooleke viitab kütuseluugi asukohale

Kindlasti oled end leidnud olukorrast, kus tanklasse jõudes on järsku peast pühitud teadmine, kummal pool autot asetseb kütuseluuk. Selgub, et autotootjad on selle peale mõelnud ja sättinud armatuurlaual oleva kütusemõõdiku kõrvale noolekese, mis näitab kätte, kummal pool asub kütuseluuk.

Autonumber peidab endas ülevaatuse aega

Kas teadsid, et Transpordiameti numbrimärkide väljastamise süsteem aitab vanemate sõidukite puhul (enne 1.01.2018 registreeritud sõidukid) ennustada peagi saabuvat ülevaatuse aega? Vaata oma numbrimärgil oleva arvu viimast numbrit, liida sellele + 2 ning saadud number viitab kalendrikuule, mil ülevaatus läbi saab. Näiteks sõidukil 167MGF saab ülevaatus läbi septembrikuus (7+2).

Inimese pea suurendab autopuldi tööraadiust

Kui soovid autopuldi tööraadiust laiendada, siis toeta see vastu oimukohta – kentsakas, kuid töötab! Nimelt võimendab pea tõhusalt raadiosignaale, misläbi saad kaugemalt uksi avada ja sulgeda. Tegemist on tervisele täiesti ohutu nipiga.

Autopult peidab endas võtit

Uuematel autodel on käivitamiseks autovõtme asemel pult, kuid mis saab siis, kui autopuldil saavad patareid tühjaks? Autotootjad on ka selle peale mõelnud ja tegelikult peidab sinu autopult endas võtit. Tuleb vaid autopulti veidi uurida ja probleeme lahendav võtmeke üles leida.

Vanu autorehve saab tasuta ära anda

Rehviringlus võtab aastas tasuta vastu kuni kaheksa kulunud rehvi ühe isiku kohta. Oluline on teada, et vastu ei võeta:

  • velgedel rehve (vajadusel laske mõnes rehvitöökojas velgedelt maha võtta);
  • seest reostatud rehve (rehvi sees on pinnas, liiv, kivid või lihtsalt praht);
  • kummi- ja hüdrovoolikuid, kummimatte jm kummist esemeid

Autotöökojad leiad ühelt platvormilt

Inimestele meeldib autoga sõita, kuid hoolduse ja/või remondiga ei viitsi keegi tegeleda. Eriti tüütu on korraliku töökoja leidmine ja oma sõiduki sinna organiseerimine. Tänaseks on see mure eilne päev, sest veebiplatvorm WiseDrive on koondanud kõik usaldusväärsed autotöökojad ning omale sobiva leiad vaid paari klikiga.

Kahjuteate saad vormistada mobiilis

Kahju korral fikseeri õnnetuse asjaolud, tee pildid ning vabasta sündmuskoht. Kahjuteade esita juba mugavalt mobiilis või rahulikult kodus. Õnnetuse puhul ei pea Sa teadma, mida teha – lihtsalt helista 666 0300 ja me aitame Sind! IIZI äpiga on abi alati Sinuga!

Loodetavasti on eeltoodud näpunäidetest kasu ja nii mõnigi automure saab ennetatud või hõlpsamini lahendatud.