Olerex jagab nippe: enamlevinud küsimused kütuse kohta

27. aprill 20183 minut(it) lugemist
Olerex jagab nippe enamlevinud küsimused kütuse kohta

Olerex on üks kiiremini arenevaid kütuse müüjaid Eestis, teenindades kliente ligi sajas tanklas üle terve riigi. Lisaks sellele on Olerex esindatud ka Lätis, Leedus, Venemaal ning alates märtsist ka Poolas. Olerexi eksperdid jagavad kogemusi ning näpunäiteid levinud kütust puudutavate küsimuste kohta.

Ikka juhtub. Mis ma peaksin tegema, kui tangin kogemata diiselkütuse asemel bensiini või vastupidi?

Kuigi Olerex on teinud selliste olukordade vältimiseks erinevaid jõupingutusi, näiteks erinevad kütusepüstolid, siis paraku võib selliseid olukordi ikkagi ette tulla. Üldiselt on levinum variant diiselautosse bensiini tankimine, tuleb ette ka vastupidist olukorda.

Kuidas käituda?

  • Kõige parem oleks koheselt reageerida ning sõiduk peatada.
  • Pidada nõu ja paluda abi tanklamüüjalt, et parimal viisil olukord lahendada.
  • Kaskokindlustuse olemasolul helistada autoabisse.
  • Oluline on välja pumbata vale kütus, puhastada kogu süsteem ja asendada kütusefiltrid.

Kui kaugele saan sõita, kui kütusetuli juba põleb?

Tänapäeval on enamus sõidukite armatuurlauale lisatud vastav näitaja, mis annab märku, kui peaksid tankla poole suunduma. See, mitu kilomeetrit veel sõita saab, kui kütusetuli põlema läheb, sõltub automargist. Olerexi eksperdid ei soovita paaki täiesti tühjaks sõita, sest nii võib sattuda süsteemi näiteks liivateri või kondensatsioonivett, mis rikuvad filtreid ja pumpasid.

Kuidas sõita kütust säästvalt?

Säästvalt sõitmise kõige olulisemaks reegliks loetakse üldiselt sujuvat sõitu ning juhi aegsat reageerimist erinevatele olukordadele liikluses. Näiteks kaugelt valgusfoori punast tuld nähes hoogu maha võttes ning seejärel sujuvalt uuesti kiirendades.

Kindlasti tasub üle vaadata ka sõiduki pagasiruumis olev kraam, sest lisaks igale kaassõitjale tõstab kütusekulu ka pagasis olevad rasked esemed. Kuna kõikide lisavidinate (näiteks istmesoojendus, konditsioneer jne) jaoks kasutab sõiduk samuti kaudselt kütust, siis jälgi ka nende vajalikkust ja kasutamist sõites.

Olerexi ekspertide sõnul on ka oluline tankida puhast ning kvaliteetset kütust, et tagada säästlikum sõit ning hoida oma sõidukit.

Mida peaksid teadma välisriikide Olerexis tankides?

Lisaks sellele, et ettevõtetel on nüüd võimalus välisriikides krediitkaardiga tankida, pakutakse ka postil toodud hinnast soodsamat kütuse eest tasumist. Nimelt tasub Olerexi klient kütuse eest vaid käibemaksuvaba kütuse hinna. Käibemaks küsitakse kohalikult maksuametilt tagasi Olerexi poolt ja ka vahepealsel perioodil finantseeritakse see kliendile Olerexi poolt.

Täpsemat infot ja pakkumist saab küsida juba otse Olerexist