Pagasi ABC! Nutikas pakkimine säästab aega, raha ja närve

21. juuni 20234 minut(it) lugemist
Pagasi ABC! Nutikas pakkimine säästab aega, raha ja närve

Vaata, mida on mõistlik kaasa nädalasele puhkusereisile kaasa pakkida ja kuidas kogu vajalik kraam nutikalt pagasisse mahutada. Seejuures ära unusta reisikindlustust!

Puhkusereisi eel valdab inimesi ikka suur ootusärevus. Tehakse ettevalmistusi, tutvutakse sihtriigi elu-oluga, otsitakse meelepäraseid tegevusi ja mõeldakse läbi, mida siis ikkagi kaasa pakkida. Kui üldiselt on kohvri kokkupanekul abiks  nn ”Tähtsate asjade” nimekiri, siis ikka kiputakse üle pakkima ja nii mõnigi asi jääb puhkuselreisil kasutamata. Vaatame lähemalt, mida on mõistlik nädalasele puhkusereisile kaasa pakkida ja kuidas kogu vajalik kraam nutikalt kohvrisse mahutada.

Vali mõistliku suurusega kohver

Mida suurem kohver, seda rohkem asju sinna kipub minema. Tavaline nädalane puhkusereis ei vaja XXL-suuruses kohvrit ehk tasub mõelda vaid käsipagasi mõõdus kotile. Nii tuleb oma käimised ja sobivad rõivad küll paremini läbi mõelda, kuid lõpuks säästad väiksema pagasi arvelt nii närve kui raha ja kasutusele lähevad kõik kaasasolevad asjad.

Vähem on rohkem

Esmalt vali välja asjad, mida tahaksid reisil kanda ja seejärel sorteeri nende seast asjad, mis on päriselt vajalikud. Järgnevalt mõned soovitused:

  • Nädalane soojamaareis – kas sokipaar igaks päevaks on vajalik? Ilmselt mitte, sest enamasti oled plätudes ja olemasolevaid sokke saab pesta, seega kahest paarist piisab.
  • Jalanõude osas lähtu mõttest:
    a) Üks paar plätusid
    b) Üks paar kinniseid jalanõusid, mida kannad ilmselt lennukis ja mõned pikemal jalutuskäigul
    c) Üks paar kingi juhul, kui ees on mõni pidulikum sündmus
  • Puhkusereisil oled enamiku ajast bikiinides ja lühikestes riietes ehk paar pikki pükse ja õhuke jakk tundub piisav. Kaasavõetud riideid saad kanda ilmselt 3-4 korda enne kui need pesu vajavad.

Reisil šopates võta kaasa vaid paari päeva riided

Kui plaanid puhkusereisil poodlema minna, siis piisab vaid mõnest kaasavõetud riideesemest. Nii jääb sulle valikuvabadus ja kohvrisse rohkem ruumi uuteks kleitideks või suveniirideks.

Keera riided rulli ja ”mängi tetrist”

Kohvrisse mahub rohkem, kui keerad riided rulli ja sätid need sarnaselt tetrise mängule. Sokid võid lükata tossude või plätude sisse. Vaata videot!

@iizikindlustusmaakler Siin on sulle kiired pakkimise nipid, et järgmiseks reisiks ikka rohkem asju kaasa mahuks✈️ 1. Pane sokid tossude sisse 2. Rulli oma riided kokku 3. Kasuta pakkimisel eraldi kotte #võtaiizilt #iizikindlustusmaakler #reisimine #iizinipp ♬ original sound – IIZI Kindlustusmaakler

Käsipagasis olgu kõik vedelikud maksimaalselt 100ml pudelites

Ainult käsipagasiga reisile minnes tuleb vedelikud pakkida 100 ml suurustesse anumatesse või eelistada juba reisimõõdus tooteid. Lekke vältimiseks tasub korgi ja pudeli vahele mässida väike kile ning kõik pudelid sättida läbipaistvasse zip-kotti. Nii on vedelikud turvakontrollis kohe käepärast. Teine variant on eelistada tahkeid pesemisvahendeid või need üldse koju jätta, kui ööbid näiteks hotellis, kus on juba kõik vajalik olemas. Juhul, kui reisid äraantava pagasiga, siis paki vedelikud äraantavasse pagasisse.

Teravad esemed jäta koju või paki äraantavasse pagasisse

Küüneviil, küünekäärid, pinsetid – kõik, mis on vähegi metallist jäta käsipagasist välja. Vastasel juhul pead aega veetma turvaväravates, kus mõni töötaja sinu käsipagasit läbi tuhnib.

Asenda raamat e-lugeri või telefoniga

Raamatu lugemine on puhkusereisil rannas vedeledes suurepärane ajaveetmisviis. Paraku on raamatud pagasis rasked ehk eelista alternatiive – e-luger on käepärane lahendus ja sinna mahub sadu meelepäraseid teoseid. Teine võimalus on kasutada raamatuäppe oma nutitelefonis – mida suurem ekraan, seda mugavam!

Ära unusta pagasit kaaluda

Ruumipuudusele keskendudes on lihtne unustada lennufirma poolt kehtestatud kaalupiirangut, mis võib kahjuks kalliks maksma minna. Sestap on mõistlik pagasit kaaluda alati enne lennule minekut. Muuseas, eriti tähelepanelik tasub olla tagasi tulles, sest suveniirid kipuvad kaalu lisama. Näiteks 0,7-liitrine pudel veini kaalub ligikaudu 1,3 kilo.

Pagasi kindlustamine on tark otsus, sest:

  • pagasi alla kuulub ka sinu käsipagas – see tähendab, et kindlustatud on lennukisse võetav kott, kus on lisaks esmatarvetele sinu kõige väärtuslikumad asjad – dokumendid, nutitelefon, sülearvuti, kaamera jms. Seda tasub meeles pidada pagasikindlustuse sõlmimisel, kus pead hindama oma pagasi rahalist väärtust.
  • pagasi kindlustuskaitse kehtib ka väljaspool lennukit ja lennujaama – näiteks plaanis sõpruskond lennujaamast võetud rendiautoga läbida erinevaid linnu. Esimeses linnas peatuti, et sööma minna, kuid selle ajaga rööviti autost kogu seltskonna pagas, sh käsipagas. Kindlustus hüvitas varastatud pagasi maksumuse.

Reisimine ei pea olema stressirohke ja aeganõudev protseduur. Paki otstarbekalt ja ära unusta kindlustust ning puhkus võibki juba lennujaamas alata!

Reisikindlustus

Tagab muretud reisi- ja puhkuseplaanid!

Alusta kindlustamist