Parklakahju: kui süüdlast ei ole võimalik tuvastada

1. jaanuar 20151 minut(it) lugemist

Autolehe lugeja kirjutab:

Minu autole sõideti parklas otsa, remonti vajab kaitseraud, aga õnnetuse põhjustaja lahkus sündmuskohalt ja teda pole kätte saadud. Seega tehakse auto korda kaskokindlustuse abil, kuid omavastutuse pean ikka maksma. Mul on kaks küsimust. Kui süüdlane kätte saadakse, kas ta peab mulle siis omavastutuse hüvitama? 200 eurot on suur raha ja tundub ebaõiglane kellegi teise viga omast taskust kinni maksta. Kas säärase juhtumi tõttu kerkib tulevikus minu kaskokindlustuse makse?

Kristiina Koitla, IIZI sõidukikindlustuse tootejuht, vastab:

Kui kahju tekitanud süüdlast ei ole võimalik tuvastada, siis toimub hüvitamine kaskokindlustuse alt (kui see on sõlmitud) ja sellisel juhul tuleb tasuda poliisil ettenähtud omavastutuse summa.

Kui hiljem suudetakse süüdlane ikkagi tuvastada, siis on kannatanul õigus pöörduda süüdlase liikluskindlustuse kindlustusseltsi omavastutuse osa hüvitamiseks.

Kaskokindlustuse alt väljamakstavad kahjud mõjutavad kindlustusmakse kujunemist uueks kindlustusperioodiks, seda ka siis, kui kahju ei ole põhjustatud kindlustusvõtja enda süül.

Allikas: Autoleht (31.05.2017)

Võrdle kaskokindlustuse pakkumisi

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!