Podcast: mida ettevõtte ravikindlustus töötajale annab?

11. september 20201 minut(it) lugemist
Podcast mida ettevõtte ravikindlustus töötajale annab

Huvi ettevõtte ravikindlustuse vastu on märgatavalt tõusnud – ühest küljest mõjutab seda maksusoodustus, kuid teisest küljest on tervis alati oluline. IIZI kindlustusmaakler Ingrid Siska-Mölder räägib lahti, mida tööandja ravikindlustus töötajale tähendab ning Microsoft Eesti Arenduskeskuse personalijuht Merle Liisu Lindma jagab enda kogemusi.

Viimasel ajal on hakatud rääkima rohkem sellest, et tööandja väärtuspakkumises tõuseb aina rohkem esile töötajate tervis ja selle kindlustamine. Ettevõtte ravikindlustus on muutumas motivatsioonipaketi tavapäraseks osaks ja kindlasti oleme ühel päeval jõudnud järele Lätile, kus on vabatahtliku ravikindlustusega kaetud iga kolmas töötav inimene.

Eestis ettevõttel võimalik hüvitada tervise- ja spordikulusid 100 euro ulatuses iga töötaja kohta kvartalis maksuvabalt ning põhimõtteliselt võib kogu nimetatud summa suunata ravikindlustuse ostuks, kuid praegu jääb keskmine makse meie kogemusel umbes 250 € suurusjärku töötaja kohta kindlustusaastas. Samas ostetakse praktikas ettevõtete võtmeisikutele kindlustuskaitset ka suurema makse eest ja tasutakse erisoodusmaks maksuvaba summa ületatavalt osalt.

Kuula podcasti siit.