Podcast: miks on ettevõtte ravikindlustus just praegu oluline?

11. september 20201 minut(it) lugemist
Podcast miks on ettevõtte ravikindlustus just praegu oluline

Mis juhtus eriolukorra ajal meditsiiniasustustes? Mis vahe on riigi poolt tagatud arstiabil ja eraarstide abi kasutamisel? IIZI kindlustusmaakler Ingrid Siska-Mölder ja doktor Anneli Talvik arutlevad haigekassa rolli, meditsiinisüsteemi murekohtade ja ettevõtte pakutava ravikindlustuse eeliste üle.

Kriisi ajal peatusid eriarstide plaanilised vastuvõtud suures mahus ja tänane olukord ei anna enamikul juhtudel muud võimalust, kui minna abi saamiseks tasulisele vastuvõtule. Dr. Anneli Talviku sõnul on põhiline erinevus ajaressursis – riigi poole peal on surve meditsiinitöötajale ebamõistlikult suur, kuid eraarstidel on ajamahtu rohkem.

Vabatahtlik ravikindlustusleping hüvitab tasuliste teenuste kulu ja võimaldab kiirema pääsu spetsialisti vastuvõtule. Töötaja palgafondi suurendamine 400 € võrra aastas tähendaks töötajale netosissetuleku tõusu vähem kui 20 € kuus. Samas on töötajal võimalik ravikindlustuse lepingu abil saada hüvitist sadades või tuhandetes eurodes ja seda just kriitilistel eluhetkedel. Töötajal eraisikuna on sellise lepingu ostmise võimalused väga piiratud ja ostukulud oluliselt kõrgemad.

Kuula podcasti siit.